Intel Core i5 4670K sistem için PSU tavsiyesi

Devinim

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayarıma NVIDIA RTX 2060 Super ya da RTX 2070 Super alacağım ancak mevcut kullandığım PSU yeterli gelir mi? Güç kaynağını araştırdım ama görebildiğim kadarıyla herhangi bir sertifikaya sahip değil, yük altında mevcut ve almak istediğim bileşenler ile nasıl bir verim alabilirim? Mevcut ekran kartsız durumda ihtiyacımı karşılıyor ama ekran kartını dahil dahil ettiğimde sistemin güç ihtiyacını sağlıklı bir şekilde karşılayabilir mi? MSI PSU hesaplama sitesinde 351 Watt gözüküyor, açıkçası PSU alma taraftarı değilim, mevcut PSU eski illaki verimliliği düşmüştür. Malum piyasa pahalı, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi günler dilerim.

Donanım:
MSI Z97 GAMING 7.
Intel Core i5 4670K.
G.Skill Ripjaws X DDR3 (4x4) 16 GB.
Xilence XP580 580W.

O Sistemi satın. RTX 2060 Super yerine 5600 XT sistem toplayın. Çünkü alacağınız ekran kartı ile yüksek miktarda darboğaz yapar. Almanıza değmez.
Darboğaz açısından hiç düşünmemiştim. sistemi satma imkanım yok, ilerleyen zamanda yeni bir sistem toplayabilirim. Peki mevcut sistem ile ekran kartını kullansam ne kadarlık bir darboğazdan bahsediyorsunuz. Örnek The Witcher Wild Hunt 60 Fps oynayamaz mıyım? Yada mevcut sistem ne yapabilirim?

Hocam oynar mısınız bilmem ama verdiğiniz paraya değecek performans alabileceğinizi sanmıyorum. 3000 serisini bekleyin en iyisi, o zaman fiyatlar düşer ve yeni sistem toplarsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı