Intel Core i5 9400F vs AMD Ryzen 5 2600

Alınmaz diyor çünkü i5 10400F'i tam performansta çalıştırmak için yüksek frekanslı belleklere ihtiyaç duyuyor, bunun için Z serisi bir anakart gerek. Dolayısıyla işlemci fiyatına anakart parası vermek mantıksız geliyor ve bu yüzden almayın diyor. Ben komple yeni bir Intel sistem topluyor olsam i5 10400F + Z490 bir anakart alıp, 11. nesilde k ibareli bir işlemci alırdım. Tabii bunu herkes yapmak istemeyebilir.

Ayrıca i5 10400F + Z490 ve yüksek frekanslı bellekler ile oyunlarda 3700X ile hemen hemen aynı performansı veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olabilir hocam ama bana saçma geliyor Z serisi bir anakart almak 10400'e. 10400F daha ucuz olacağından düşük frekanslı RAM'lerle alınan performans fiyatına göre iyi olacaktır. 10400'de 3600 fiyatına iyi performans için çoğu özelliği kullanılamayacak bir anakrt alınmaz bence.

Arkadaşlar selamun aleyküm hepinize. Bayadır yazmadım çünkü bilgisayarın stoklara girmesini falan takip ediyordum ve sonunda bugün Vatan'ın mağazasına gidip ödemeyi yaptım(kasa stokta yoktu başka mağazadan temin edilecek.).Her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Sistem özellikleri:

CPU: i5 9400F.
GPU: ASUS RTX 2060 Dual Evo 6 GB.
MB: ASUS Prime B365M-K.
RAM: 8+8 GB HyperX 2666 MHz.
HDD: WD Blue 1 TB 7200 RPM.
SSD: WD Blue 560/530 500 GB.
Kasa+PSU: Rampage Azor 600W.

Ufak bir ekleme
Monitör: Acer 23.8'' 75 Hz 1ms Dp+HDMI+VGA IPS

Arkadaşlar selamun aleyküm hepinize. Bayadır yazmadım çünkü bilgisayarın stoklara girmesini falan takip ediyordum ve sonunda bugün Vatan'ın mağazasına gidip ödemeyi yaptım(kasa stokta yoktu başka mağazadan temin edilecek.).Her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Sistem özellikleri:

CPU: i5 9400F.
GPU: ASUS RTX 2060 Dual Evo 6 GB.
MB: ASUS Prime B365M-K.
RAM: 8+8 GB HyperX 2666 MHz.
HDD: WD Blue 1 TB 7200 RPM.
SSD: WD Blue 560/530 500 GB.
Kasa+PSU: Rampage Azor 600W.

Ufak bir ekleme
Monitör: Acer 23.8'' 75 Hz 1ms Dp+HDMI+VGA IPS

Uyumlu bir kombin, hayırlı olsun. Ancak; PSU + kasa bana göre olmamış, Rampage yerine daha başarılı model ürünler seçilebilirmiş. Keşke son kez sistemi alırken şunu alacağım nasıl diye bize de haber verseydiniz. Neyse artık, olan olmuş. Umarım ilerleyen zamanlarda PSU patlaması, ısınma veya düşük FPS'e bağlı olarak darboğaz/performans sorunu şeklinde konu açmazsınız.

Geri
Yukarı