Intel Core i7 4770K ve Asus GTX970 STRIX Tabanlı Sistem Toplama

Zenfone Laser

Hectopat
Önceki konumda sistemi sipariş ettim ve bana ulaştı. Hepsi Vatan Bilgisayar'dandı ama kargoda bir problem çıkmış. Neredeyse tüm parçalar hasar görmüştü. Ben de bilinçli bir tüketici olarak para iadesi istedim. İadeyi yaptıktan sonra tekrar bir sistemi gözden geçirmek geçti içimden. Önümüzdeki hafta sipariş vericem. Bu sistem uygun mu? Enerji yeterli geliyor mu? Sizin düşünceleriniz nedir ?
  • CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 Ram 275 TL
  • Intel Core i7 4770K 3.5GHz 8MB İşlemci 1,000 TL
  • Cooler Master Hyper 212 Evo CPU soğutucusu 172 TL
  • Asus Gryphon Z87 anakart 445 TL
  • Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 Ekran Kartı 1,400 TL
  • Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 SSD 475 TL
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ 400R KASA 690 TL
  • WD 3.5" 1TB Caviar Black 275TL
  • ASUS DRW DVD YAZICI 75TL
Toplam masraf= 4,810 TL

Örnek videolar
-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak ;
  • ASUS 23" VS239HV GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR 550TL
  • A4-TECH X7 XL-750BH LAZER GAMER MOUSE 75
  • A4 Tech X7-G800V USB Multimedya Oyun Klavyesi 88 TL
  • LOGITECH S220 2+1 SPEAKER 20 TL
(Eski PC'deki kamera ve mikrofon dahil.)
Toplam max fiyat: 5,550 TL

Sistemin en fazla 6 bin TL tutması gerekiyor.

Bu sistem daha iyi. Geri kalan parayla mouse, klavyenizi tamamlayabilirsiniz.
upload_2015-6-5_0-0-40.png

Bu sistem daha iyi. Geri kalan parayla mouse, klavyenizi tamamlayabilirsiniz.

-Orda birçok şey eksik mesela DWD ROM Gibi
-anakartı MSI Değilde Asus Önerirsen sevinirim MSI ile Kötü bir geçmişim var :D
-Kasayı Neden değiştirmeliyim ?
-İntel Core İ7 4770K değilde neden İntel Core İ7 4790K ?
- bu kadar Fiyat Tuttuktan sorna Klavye ve Fareyi nasıl sığdırıcam ? Oyuncu için olan Klavye Maus istiyorum Önerin varmı ?
- İşlemci soğutucu Önerin Çok güzel Bakır boru üzerine Nikel kaplama sanırım bunu alabilirim.
-ve SSD yi neden 120 GB Seçtin ? bana 250 GB lazım oluyor.

Ekran kartı: Galax GTX 970 HOF
Toplam Fiyat : 5850TL
İşlemciyi i7 4790K seçmemin sebebi i7 4770k ya göre daha performanslı olmasıdır. Rami tek slot 8gb seçtim, nedeni ilerde 16 gb a upgrade edebilme ihtimalin. GTX 980'e gerek duymadım monitör zaten 60hz 100 fps alsan yine 60 fps göreceksin yani para israfı (tabi monitörü 144hz yapmazsan) . O yüzden GTX 970 tercih ettim. Eğer fiyatı düşürmek istersen sıvı soğutma yerine Cooler Master TPC alabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.
Screenshot_1.png

Ekran kartı: Galax GTX 970 HOF
Toplam Fiyat : 5850TL
İşlemciyi i7 4790K seçmemin sebebi i7 4770k ya göre daha performanslı olmasıdır. Rami tek slot 8gb seçtim, nedeni ilerde 16 gb a upgrade edebilme ihtimalin. GTX 980'e gerek duymadım monitör zaten 60hz 100 fps alsan yine 60 fps göreceksin yani para israfı (tabi monitörü 144hz yapmazsan) . O yüzden GTX 970 tercih ettim. Eğer fiyatı düşürmek istersen sıvı soğutma yerine Cooler Master TPC alabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Ben RAM i dual canal yapıcam 16 GB gereksiz buluyorum 8 GB bana yeterli :D
Dediğim Gibi anakartı değiştimicem Anakart 5 yıl garantili bu ssistem Uzun dayanıklı bir sistem olmalı zaten.
Monitörü Değiştirmeyi düşünmüyorum bana yeterli :)

Kasayı Şunun la değiştire bilirim belki THERMALTAKE CORE V51 80PLUS BRONZE 750W PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme 750w fazla tabi ilerde SLI düşünmüyorsanız. Ama sistemin bu haline 500w fazla fazla yeter. Bir kasaya da bu kadar para vermek mantıklı gelmiyor açıkçası. 16gb ram şuan için gereksiz, ilerde gerekli olacak hemde çift kanal yapmak performansa neredeyse hiç etki etmeyecek.

Bu sisteme 750w fazla tabi ilerde SLI düşünmüyorsanız. Ama sistemin bu haline 500w fazla fazla yeter. Bir kasaya da bu kadar para vermek mantıklı gelmiyor açıkçası. 16GB RAM şuan için gereksiz, ilerde gerekli olacak hemde çift kanal yapmak performansa neredeyse hiç etki etmeyecek.

Enerji bilgilendirmesi için Teşekkürler bu arada ana kartı değiştiriyorum

Bunu alıcam Asus Z97-PRO GAMER anakart 640 TL

Asus z97 pro gamer benim de beğendiğim bir anakart (y). Sistemi topladıktan sonra bir inceleme yaparsan seviniriz. Güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı