Intel dahili GPU ile HDMI'dan görüntü alınmıyor

ultimix

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
esnaf
Merhaba.

Lenovo dizüstü bilgisayarımda i5 10. nesil işlemci var. Masaüstüne sağ tıkladığımda Intel grafik ayarlarını göremiyorum.

İkincisi ise bilgisayarın görüntüsünü monitöre aktaramadım. Şöyle izah edeyim:

HDMI - HDMI kablom var, bilgisayarın çıkışı HDMI. Monitörün HDMI girişine bağladığımda monitöre görüntüyü aktarıyorum. HDMI kablosunu HDMI (dişi)-Display Port olan dönüştürücü ile bilgisayarın Display Port'una giriş yaptığımda dizüstü bilgisayarının ekranını monitöre aktaramadım. Dönüştürücüyü yeni aldım.

Monitör ayarlarından Display Port'u seçiyorum ama sürekli inaktif oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo dizüstü bilgisayarımda i5 10. nesil işlemci var. Masaüstüne sağ tıkladığımda Intel grafik ayarlarını göremiyorum.
İntel ekran kartı sürücün kurulmadığı için olabilir. Yine aynı şekilde kurulu değilse görüntü aktaramayabilirsin. Laptop'un modelini belirtirsen indirebiliceğin bir link paylaşabiliriz.

İntel ekran kartı sürücün kurulmadığı için olabilir. Yine aynı şekilde kurulu değilse görüntü aktaramayabilirsin. Laptop'un modelini belirtirsen indirebiliceğin bir link paylaşabiliriz.
Diğer bilgisayarımda da denedim ondan da aktarmadı. Sanrıım dönüştürücede sorun var.

Ama daha yeni sıfır aldım dönüştürücüyü. Başka neden olabilir?

Monitörde display port bir türlü aktif olmuyor

Diğer bilgisayarımda da denedim ondan da aktarmadı. Sanrıım dönüştürücede sorun var.

Ama daha yeni sıfır aldım dönüştürücüyü. Başka neden olabilir?

Monitörde display port bir türlü aktif olmuyor
Dönüştürücü kullandığınız içi Display portunun çözünürlüğünü vs. Kullanamazsınız diye biliyorum. Neden dönüştürücü ile kullanıcaksınız? Normal direk HDMI ile takın.

Dönüştürücü kullandığınız içi Display portunun çözünürlüğünü vs. Kullanamazsınız diye biliyorum. Neden dönüştürücü ile kullanıcaksınız? Normal direk HDMI ile takın.
Merhaba

İki bilgisayar tek monitör var, istediğim zaman diğerine geçmek için yapmak istemiştim. Şimdi hdmi switch alıp öyle deneyeceğim. Sanırım daha mantıklı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı