Intel Dual Core E6500 Overclock Ayarı Önerisi

Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Benim eski bir kasamda bu işlemci var (E6500). 2.93 GHz normal hali kendisine O.C işlemi uygulayıp en fazla kaç GHz arttırabilirim ? İnternette 4.40 yapanı gördüm, yaparsam nasıl bir soğutmaya ihtiyacım var?

Ayrıca önerebileceğiniz "Türk Malı" soğutucu varsa yazabilirsiniz. Cidden türk malı soğutucu yoksa bir adım atılmalı bence kendim yapabilirim belki ama seri üretim olması imkansız

Son düzenleme:
o işlemciyle uğraşmak yerine e5450 'yi önerebilirim .3 ghz stok hızı ve 4 çekirdeği bulunmakta .Bunu ben stok olarak 3.4 ghz'De kullanmaktayım siz de çok rahat stok soğutucunuz ile bu hızları görebilirsiniz ancak hız aşırtma yapmadan evvel anakartiniz ve ram'lerinizin durumları da çok önemli ..Soğutucu olarak dediğim gibi %10-15 'lik artışlar icin soğutucu değiştirmeniz gerekmez .

E6500 ile de 3.8 ghz (stok soğutucu) ile hız aşırtma yapıldığını gözlemledim .Belki dikkatinizi çekebilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı