Intel E6700 sisteme yükseltme önerileri

Kendi deneyim lerimden konusmam gerekirse
Quad veya xeon islemci takın
Ekran karti olarak r7 240 serisi var eger o kadar dusuk kullanmak istemezsen gtx 750 yada rx 550 takabilirsin
Bide 8gb ram
Ve ssd alirsaniz o sistem sizi 4 5 sene idare eder
Bence
Aslında bütçe sınırınız yoksa daha iyi bir anakart alıp kasanızı modernize etseniz nasıl olur mesela hm110 serisi gibi anakartlar iyi yada h81 serisi en guzel upgrade eminimki bu olur anakart islemci ram ve ekran kartı nizi upgrade edin bence

Son düzenleme:

Anakartı deişmek iatemiyorum aslında ama fikir için sağ ol.

@AntonVanko Snowman ile en yüksek kaçı gördünüz. Bende de Cooler Master'ın eski kule tipi soğutucusu var. GTA V 2-3 saat sonra maksimum 76 dereceyi görüyorum.

Yaz aylarında 72 C dereceyi gördüm.
Bu birkaç haftadır havaların soğumasıyla 62 C derece üstünü görmedim.
Stress testi ve birçok test yaptım stok soğutucuya göre 30 C derece fark ettirdi.

BIOS modlaması ne için acaba?
RX550'ye para vermeyin sakin, guclu bir ekran karti degil. RX serisinden alacaginiz minimum kart RX560 olsun.

RX 460 nasıl olur?

RX 460 nasıl olur sence.

Son düzenleme:
BIOS modlaması ne için acaba?

775 pin soket kullanıyorsunuz.
Xeon 771 pin soket kullanır.
Sizin anakarta Xeon Mikrokod'unu eklenmesini sağlar, bu sayede doğru voltaj ayarlarını ve BIOS ayarlarını otomatik uygular.
Bu işlemi yapmasanızda çalışır ancak sistemde kararsızlıklar ve aşırı ısınma gibi sorunlar oluşur.

Ayrıca alacağınız işlemcide modlanmış olmalı, yani kenar çentikleri açılmış ve alt pinlerinden bazıları devre dışı bırakılmış olmalı.
Bunu hazır satan bir yerden almak en iyisi.

Benim aldığım link burada.

Teşekkürler dostum.
Çoğu G41 çipsetli anakartlarda RAM hızı 1333MHz olur, 1600MHz takarsanız da problem olmaz mesela. Sadece 1333MHz'de çalışır.

Foxconn'un websitesine giremiyoruz, o yüzden kesin bilgi yok elimizde.
US $4.73 57% OFF|ANKOWALL DDR3 8 GB 4 GB Bellek 1600 Mhz 1333 MHz 240pin 1.5 V Masaüstü ram dimm|RAM| - AliExpress bu ram olurmu sizce
Zaten DDR3'te cok fazla MHz secenegi yok. 1333MHz isinizi gorur, 1600MHz RAM'i anakart destekler mi bilmiyorum cunku Foxconn anakartlarin resmi sitesine ulasamiyoruz.
US $4.73 57% OFF|ANKOWALL DDR3 8 GB 4 GB Bellek 1600 Mhz 1333 MHz 240pin 1.5 V Masaüstü ram dimm|RAM| - AliExpress bu ram olurmu sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…