Intel E7400 Nasıl Bir İşlemci?

kaplumbaga deden

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bugün bilgisayarcıdan Intel Core 2 Duo E7400 işlemcisini aldım 50 TL'ye. Nasıl bir işlemcidir? Performans veriyor mu? Eski işlemcim E5200'dan iyi midir? 50 TL'ye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım Gigabyte GA-G31M-ES2L (rev. 1.x) ilk olarak İntel core 2 quad Q9400 almıştım ve ekrana görüntü gelmedi. Bende bilgisayarcıya gittim tekrardan sonrada ondan başka yüksek E7400 buldum ve taktım çalıştı. Bilgisayarcı dedi ki ekrana görüntü gelmemesinin sebebi senin anakartın işlemciye göre baya bi eski dedi.

Anakartım Gigabyte GA-G31M-ES2L (rev. 1.x) ilk olarak İntel core 2 quad Q9400 almıştım ve ekrana görüntü gelmedi. Bende bilgisayarcıya gittim tekrardan sonrada ondan başka yüksek E7400 buldum ve taktım çalıştı. Bilgisayarcı dedi ki ekrana görüntü gelmemesinin sebebi senin anakartın işlemciye göre baya bi eski dedi.
O yüzden olmasının imkanı yok. Anakart o işlemciyi destekliyor. Belki işlemci de sorun vardır. Tekrar o seviyede bir işlemci bulmaya çalışın. Q9*** serisi tek işe yarar seri günümüz açısından. Eğer fiyat yetmiyorsa arkadaşın dediği gibi Q6600 de olur.

Arkadaşlar ben artık işlemciyi aldım. Ve geri bırakmak da istemiyorum. Sahibinden ve Letgo gibi yerlerle de uğraşmak istemiyorum. Sadece nasıl bir performans alırım onu öğrenmek istiyorum. Zaten beni 2 yıl götürsün yeter. Şuan lise 2 bitti ve lise 4 de staj göreceğim için staj parasıyla PC toplamayı düşünüyorum. O yüzden şimdilik sadece ekran kartı ve SSD kaldı. Onları alınca da bu PC ile işi bitecek.

O zaman sorunu cevaplayalım. E7400 çok daha iyi bir işlemci E5200'den. Fakat 50 TL'ye değecek değil maalesef. O fiyatlara E8400 gibi o serinin belki de en iyi işlemcilerinden biri alınabilirdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı