Intel ekran kartını NVIDIA GT 820M'e geçirme

xPoseidon

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ilk öncelikle merhaba. Bir laptop kullanıyorum. Laptopun 2 adet ekran kartı gözüküyor. Bir tanesi Intel HD Graphics, diğeri NVIDIA GeForce 820M. Ben NVIDIA olanı seçmek istiyorum ama seçemiyorum. Masaüstüne sağ tıkladığımda NVIDIA Denetim Masası yok. Intel'in grafik özellikleri (vs) simgeleri var. NVIDIA ekran kartını kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Denetim masasını görmüyorsanız sürücüsü yüklenmemiş olabilir. Aygıt yöneticisinden ekran kartınızın üstünde sarı ünlem var mı kontrol eder misiniz?

Arkadaşlar, ilk öncelikle merhaba. Bir laptop kullanıyorum. Laptopun 2 adet ekran kartı gözüküyor. Bir tanesi Intel HD Graphics, diğeri NVIDIA GeForce 820M. Ben NVIDIA olanı seçmek istiyorum ama seçemiyorum. Masaüstüne sağ tıkladığımda NVIDIA Denetim Masası yok. Intel'in grafik özellikleri (vs) simgeleri var. NVIDIA ekran kartını kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Microsoft mağazasından (store) nvidia denetim masasını indirebilirsin. Ayrıca masaüstünde 820 seçilmez. Oyunlarda felan 820 seçilmesi mantıklı.

NVIDIA ekran kartı sürücüsünü kurun, o yüzden NVIDIA denetim masası gözükmüyor olabilir. Onun haricinde oyunlarda otomatik olarak NVIDIA ekran kartı devreye girecektir.

Buradan manuel aramayla yükleme yapınız. Son sürümde hata alırsanız bir önceki sürümü deneyin, kendi dizüstü bilgisayarımdan örnek vereyim GT 740M ekran kartı.
Sürüm Tarihi: Thu Apr 11, 2019 bu tarihten sonra ki gelen güncellemeler artık benim kartım için desteklenmiyor ve sizde de öyle bir durum var ise güncel sürüm indirdiğiniz için olabilir, dediğim siteden arama yaparsanız sizin kartınızın desteklediği son sürümü indirmenize yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı