Intel Extreme Tuning Utility 173 GB Yer Kaplaması

darkfreez

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Windows 10 Pro 64Bit işletim sistemi, İntel 6700k işlemci, 2TB mekanik disk, MSİ M7 anakart ve MSİ 1070 ekran kartım var. Ayrıca 250 GB Samsung 750 Evo SSD'de de Windows, sürücüler ve ana programlarım kurulu. Bir süredir bu harddiske bir şey kurmamama rağmen kullanılan boyutun giderek büyüdüğünü fark ettim. Bugün biraz kurcaladım ve "Intel Extreme Tuning Utility" klasörünün 173GB boyuta ulaştığını gördüm. Bu nedir, neden böyle bir boyuta ulaştı ve ne yapmam gerekiyor?

intel.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Programı kaldırmanı öneririm.
bu sayfada anlatıldığı gibi bence gereksiz bir program. Kendin sürücüleri bulup güncelleyebilirsin ki zaten anakart üreticin düzenli olarak güncellemeleri yayınlıyor.
Neden o boyutlara ulaştı bilmiyorum. Backup almış olabilir. Bence kaldır uğraşma.
Overclock bios üstünden kendin dene. Tabi bilgin yoksa, iyice araştır öyle dene.

Programı kaldırmanı öneririm. bu sayfada anlatıldığı gibi bence gereksiz bir program. Kendin sürücüleri bulup güncelleyebilirsin ki zaten anakart üreticin düzenli olarak güncellemeleri yayınlıyor.
Neden o boyutlara ulaştı bilmiyorum. Backup almış olabilir. Bence kaldır uğraşma.
Overclock bios üstünden kendin dene. Tabi bilgin yoksa, iyice araştır öyle dene.
Aslında program anakartın güncellemesi ile kuruldu MSİ m7 de overclock yapmak zaten çok kolay manuel olarak overclock için tuşu biler var ama program neden böyle bir boyuta ulaştı ve gün geçtikçe büyüyor onu hala anlayabilmiş değilim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı