Intel Extreme Tuning Utility işe yarıyor mu?

Akintuna

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Intel Extreme Tuning Utility işe yarıyor mu? Sistemimde pek FPS artışı görmüyorum.
CPU'nun yanmaması için ne kadar arttırabilirim?

2 soruma da cevap istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'nuzun yanması diye bir durum güncel bilgisayarlarda olmamakla birlikte, laptoplarda işlemci Overclock'u yapamazsınız.

Sadece ısınmayı engelleyebilecek olan undervolt yapabilirsiniz ya da işlemcinin TDP değerini arttırıp tam performansını alabilirsiniz. Ben bu uygulamalar için ThrottleStop öneriyorum.

CPU'nuzun yanması diye bir durum güncel bilgisayarlarda olmamakla birlikte, laptoplarda işlemci Overclock'u yapamazsınız.

Sadece ısınmayı engelleyebilecek olan undervolt yapabilirsiniz ya da işlemcinin TDP değerini arttırıp tam performansını alabilirsiniz. Ben bu uygulamalar için ThrottleStop öneriyorum.
O zaman neden işlemci de bazı seçenekler kullanılabiliyordu. Demek overclock yapılabiliyor, hız farkı pek göremedim ama PC ısınıyordu.

Ben TDP diye bir şey göremedim Intel Extreme Tuning Utility'de.

Fazla overclock yapsam bile yanmıyor mu CPU.

Son düzenleme:
O zaman neden işlemci de bazı seçenekler kullanılabiliyordu. Demek overclock yapılabiliyor, hız farkı pek göremedim ama PC ısınıyordu.

Ben TDP diye bir şey göremedim Intel Extreme Tuning Utility'de.

Fazla overclock yapsam bile yanmıyor mu CPU.

Bazı seçenekler dediğiniz şey OC değil, farklı ayarlardır.

Aşırı ısınır da 105 dereceyi vb. görürse yanabilir, sıcaklıklar güzelse sorun olmaz. Tabii çok yapmak da iyi bir şey anlamına gelmiyor çünkü işlemcinin kontrolcüsü vb. çoğu şeyi zorluyorsunuz ve işlemci yanmazsa farklı şeyler sıcaklıklar düşük olsa bile yanabilir.

Son düzenleme:
Bazı seçenekler dediğiniz şey OC değil, farklı ayarlardır.

Aşırı ısınır da 105 dereceyi vb. görürse yanabilir, sıcaklıklar güzelse sorun olmaz. Tabii çok yapmak da iyi bir şey anlamına gelmiyor çünkü işlemcinin kontrolcüsü vb. çoğu şeyi zorluyorsunuz ve işlemci yanmazsa farklı şeyler sıcaklıklar düşük olsa bile yanabilir.
Yok, benim işlemci sıcaklığı ayarlıyor.
Fps'in yükseldiğini görmedim ama bilgisayarın ısındığını fark ettim.
Nedendir?

Yeni konular

Geri
Yukarı