Intel grafik kontrol merkezi harici ekran kartını görmüyor

burovezir

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Başlıkta yazdığım gibi bir durum mevcut. Sorun yaratır mı? Ya da neden böyle gözüküyor? Önceki bilgisayarım da MX450 ekran kartına sahipti lakin burada görebiliyordum.

Ekran görüntüsü 2021-09-01 204824.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver versiyonuna göre değişebilir. Harici grafiği sorunsuz kullanabiliyorsan sorun yok.
2D oyun denedim sıcaklık 10 derece arttı. Ekran kartı kullanımı ise %10 civarındaydı. Sıkıntı çıkarmaz heralde.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi ile sürücü kaldırıp Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA buradan güncel sürücüyü indirip kurun eğer ki ekran kartınız kullanımda sorun çıkarıyorsa.
Bugün bilgisayarı formatladım sürücüden dolayı olacağını sanmıyorum. Çok teşekkür ederim cevap için.

Merhaba aynı sorun bende de var. Laptoplarımız aynıdır muhtemelen özellikler ve marka aynı. İnternetteki oyun testleriyle benim oyun testlerim arasında çok çok büyük farklar var. Mesela aynı özellikli laptopta Valorant'ta 200 FPS alırken benim laptop 45 70 arası değişen FPS alıyor. Muhtemelen ekran kartını tam kullanmıyor. Özetlemek gerekir ise sorunu çözdünüz mü?

Merhaba aynı sorun bende de var. Laptoplarımız aynıdır muhtemelen özellikler ve marka aynı. İnternetteki oyun testleriyle benim oyun testlerim arasında çok çok büyük farklar var. Mesela aynı özellikli laptopta Valorant'ta 200 FPS alırken benim laptop 45 70 arası değişen FPS alıyor. Muhtemelen ekran kartını tam kullanmıyor. Özetlemek gerekir ise sorunu çözdünüz mü?
Yok hocam çözemedim. Bana da sanki öyle geliyor ama çözüm yolunu bulamadım. Olmaması gerekiyor. Lenovo Thinkbook G2 14 inç kullanıyorum ben.

Geri
Yukarı