Çözüldü Intel Grafikleri Kontrol Merkezi özel çözünürlüğe izin vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lAlpertunga

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce özel çözünürlük oluşturduğum laptopumda Intel'in daha önceki sürümünde bu sürüme güncelledikten sonra fotoğraftaki gibi hata veriyor, özel çözünürlük değiştiremiyorum. Sebebi nedir sizce? Harici ekran kartımda var NVIDIA 940MX 2 GB.
Lütfen yardımcı olur musunuz? Kafayı sıyıracağım vallahi.

Dosya Ekleri

• çözünürlük.png
    çözünürlük.png
    333,8 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni güncelleme ile kaldırmış olabilirler onu, o konu hakkında bilgim yok. NVIDIA denetim masasına da hakim değilim. En iyisi CRU kullanın.
Kendisi söylemiş sebebini. NVIDIA denetim masası üzerinden ayarlayın çözünürlüğü.
Hocam kendisi söylemiş diyorsun doğruda daha önce değiştirebiliyordum özel çözünürlük yapabiliyordum, yukarıda da belirttiğim gibi özel çözünürlüğüm var hatta. Kaldı ki nvidia da öyle bir seçeneğim yok denetim masasında ekte ki resimde gördüğün gibi malesef.

Dosya Ekleri

• nvidia.png
    nvidia.png
    50,7 KB · Görüntüleme: 94
Yeni güncelleme ile kaldırmış olabilirler onu, o konu hakkında bilgim yok. NVIDIA denetim masasına da hakim değilim. En iyisi CRU kullanın.

Çözüm
Yeni güncelleme ile kaldırmış olabilirler onu, o konu hakkında bilgim yok. NVIDIA denetim masasına da hakim değilim. En iyisi cru kullanın.

Attığın programı kullanacağım hocam lakin birşeyi merak ediyorum Valorant oyununu oynadığım için oyunla beraber " Riot Vanguard " adlı program bütün bilgisayarıma erişiyor program yüzünden oyunda herhangi bir kısıtlama yemem sanırım değil mi? En basit MSI Afterburner programını oyun içinde açan arkadaş oyundan yasaklandı o yüzden sormak zorundayım.

Bu program arkada çalışan bir program değil. Çözünürlüğünüzü ekliyor ardından kapatıyorsunuz programı.

Çok fazla soru soruyorum kusura bakma hocam işaretlediğim yerde 1366*768 olan çözünürlüğün yanında parantez için de olan yerde 76.32 MHz yazıyor. Yani 75 Hz'e kadar destekliyor mu ekranım?

Dosya Ekleri

• cru2.png
    cru2.png
    63,1 KB · Görüntüleme: 84
O sadece orada gözüken değer. Aktif ettiğinizde görüntü gelmeyebilir/bozulabilir. kendim bu durumu yaşadım. Ayrıca düşük çözünürlükte biraz daha yüksek tazeleme değerinde çalışabilir ekran.

Anladım hocam, deneyip cevabını yazacağım buraya, teşekkür ederim şimdilik yardımınız için. İyi forumlar dilerim.

Hocam bendeki renk ayarli icinde ayni şey gecerli eskiden duzenleyebiliyordum şu anda olmuyor ne yapmam gerek konu sahibi arkadasla ayni her şeyim

Geri
Yukarı