Intel H81 anakart için işlemci önerisi

awertus

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim anakartım Intel h81. Bu anakartın kaldırabileceği işlemciler nelerdir? Şu an kullandığım işlemci i3 4160
.

Son düzenleme:
Çok sağ ol da bir şey soracağım buna nereden bakıyoruz? Çok baktım internetten bulamadım.
Anakart modelini internette aratıyorsun, örneğin; MSI H81M-E33. Soket yapısına bakıyorsun, bu örnekte senin soket yapın 1150. Daha sonra Intel product specifications sitesine girip dili türkçe yapın, aşağıya kaydırdığınızda gelişmiş arama var. Orada işlemci'yi seçip, desteklenen yuvalar dedikten sonra FCLGA 1150'yi seçtiğinizde karşınıza anakartınızın soketine uygun işlemcileri listeleyecektir. Bazı istisnai durumlar hariç (modlu işlemciler) tüm desteklenen işlemciler yazar.

Anakart modelini internette aratıyorsun, örneğin; MSI H81M-E33. soket yapısına bakıyorsun, bu örnekte senin soket yapın 1150. daha sonra Intel product specifications sitesine girip dili Türkçe yapın, aşağıya kaydırdığınızda gelişmiş arama var. Orada işlemci'yi seçip, desteklenen yuvalar dedikten sonra FCLGA 1150'yi seçtiğinizde karşınıza anakartınızın soketine uygun işlemcileri listeleyecektir. Bazı istisnai durumlar hariç (modlu işlemciler) tüm desteklenen işlemciler yazar.

Çok sağ ol teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı