Intel HD graphics 2000 3 MB Sorunu

aburakodabas57

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Günlerdir Mac OS X kurmak için uğraşıyorum. Çok sorun yaşadım çoğunu atlattim. Kurulum yaptıktan sonra yaşadığım sorunlar;

Boot ederek baslatinca ekran simsiyah oluyor ve imlec dönüyor tam o ekrandan ileri gitmiyordu. Güvenli modda baslatarak mac os x -> kutuphane -> library yerinden tüm grafik kartı kextlerini sildim. Sonuç ? Açıldı. Iyi güzel de simdi de mac hakkindaya girince Intel Graphics 2000 3 mb gösteriyor. Yazsın ne olacak. Öyle değil, sistem aşırı kasıyor grafik sorunu olduğu bariz ortada. Pencereler yuklenirken ekran gider gibi oluyor öyle yüklüyor vs.
Interneten HD Graphics ile ilgili kextleri kext wizard ile yükledim. Bazılarında düzelmedi. Bazı denemelerimde sistem tamamen gitti hiç açamadım.. Bir baska sorunum multibeast ile boot ayarlayinca oradan Mac'a erisemiyorum boot ekraninda kalıyor. Fakat bundan daha önemli hata grafik sorunumdur.

Lütfen arkadaslar bilen biri yardim etsin kac gündür kurabilmek icin kafayi yedim, yemeye devam ediyorum :(

Bazi bilgilerim;
  • Asus P8H61M LX anakart.
  • DDR3 8 GB RAM
Ekran kartı yok. Ana kart üzerinden aliyor gucunu. Fakat Intel kac modeli ne ne kadar mb hic bir detayini bilmiyorum ve bulamadim da.

Tüm BIOS ayarlarini yaptim kurulumdan önce. Yüklemeye çalıştığım model Yosemite 10.10.5.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Bunu okuyan ve aynı sorun yasayan arkadaşlar olacağını düşündüğüm için çözümü paylaşmak istiyorum. Bende i5 2320 hd graphics 2000 var. Sistemi güvenli modda başlatıp, intel 3000 intel 4000 ve intel 5000 gibi yüksek model kext leri siliyorsunuz. Benim sorunum halloldu. Fakat 512 MB görüyor. Biostan 1024 yapıyorum nafile.. Graphics id değerini de girdim ona rağmen 512 gösteriyor. Sistemde ekran geçişlerinde vs hafif bir kasma var. Yeni bir ekran karti almayı düşünüyorum sırf mac os x için. O yüzden önerileri olan arkadaşlar varsa lütfen konu altında cevap verebilirler mi ?
Mac os x mavericks 10.9 ile uyumlu iyi seviye de ekran kartları tavsiyeleriniz nedir ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı