Intel HD Graphics nasıl overclock nasıl yapılır?

User not found

Decipat
Makaleler
1
Öncelikle hayırlı ve huzurlu akşamlar dilerim. Intel HD Graphics anakarta dahili ekran kartım var. 75 Hertz alıyor. Overclock yapabilir miyim? Zararı olur mu? INTEL CELERON J1800 2,41GHz işlemci.

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı ve huzurlu akşamlar dilerim. Intel HD Graphics anakarta dahili ekran kartım var. 75 Hertz alıyor. Overclock yapabilir miyim? Zararı olur mu? INTEL CELERON J1800 2,41GHz işlemci.
MSI Afterburner ile yapabilirsiniz fakat alacağınız sonucun pek değişeceğini düşünmüyorum.
HD Graphics olmasını geçtim zamanında bile zaten alt bir model.
Yani bence uğraştığınıza değmez efendim.
İşlemciye OC yaparsan otomatik olarak HD grapichs de OC yapılmış olur.
Bu işlemcinin çarpan kilidi kapalı.

MSI Afterburner ile yapabilirsiniz fakat alacağınız sonucun pek değişeceğini düşünmüyorum.
HD Graphics olmasını geçtim zamanında bile zaten alt bir model.
Yani bence uğraştığınıza değmez efendim.

Bu işlemcinin çarpan kilidi kapalı.

Çarpan Kilidi OC yapılmıyor anlamınamı geliyor ?

Çarpan kilidi OC yapılmıyor anlamınamı geliyor?

Intel işlemcilerde çarpan kilidi yani "K" ibaresi yoksa OC yapmanız mümkün değildir hem zaten o ekran kartına OC yaparsanız bilgisayarınız aynı zamanda eviniz havaya uçar çernobil faciasının demosunu yaşarsınız şaka bir yana bırakın Intel HD grafik kartını o kartı film izlemek internete girmek gibi şeyler için yaratılmış.

Hd graphicslerin artık üst driverlara güncellenebileceği ve dolayısıyla performanslarının artacağı söyleniyordu. Bir araştırın derim sizinki uyumlu bir model mi diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı