Intel HD Graphics'i kullanma sorunu

odell

Hectopat
Makaleler
1
LG A520 dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Intel i3-2310M ve Nvidia GeForce GT 520M var. Sürekli harici grafik birimiyle çalışıyor, dahiliyi etkinleştirmek için bir seçenek bulamıyorum Nvidia kontrol panelinden, aygıt yöneticisinde de görünmüyor. LG'nin sitesinden dahili grafik birimi için sürücü indirdim ancak kurmuyor hata veriyor. Intel Driver & Support Assistant indirdim o da görmedi. AIDA64 ise etkin değil olarak gösteriyor. BIOS'da herhangi bir seçenek de bulamadım etkinleştirmek için. Windows 10 kullanıyorum ancak Windows 7'de de böyleydi. Ne yapabilirim? Üreticiler bilerek mi devre dışı bırakıyorlar acaba?

DDU ile Intel ve Nvidia kaldır ve sırası ile güncel sürücüleri yükle. Sürücüleri doğru yüklersen normal kullanımda Intel kart devrede olur.

Denedim olmadı malesef. Zaten DDU bile sadece Nvidia'yı gördü. LG'nin sitesindeki Intel HD Graphics sürücüsünü denedim, olmadı, Intel'in sitesindekini denedim, yine olmadı, Nvidia sürücüsünü Windows kendi bulup yüklüyordu, LG'nin sitesindeki Nvidia sürücüsünü yüklemeyi denedim Windows sürümü uyumlu değil dedi, uyumluluk modunda denedim yine olmadı. Aslında başka bir dizüstü bilgisayar daha var onda da Intel HD Graphics sürüsü kurulmuyor aynı hatayı veriyor, ancak harici grafik biriminin sürücüsünü kurunca onun içinde geliyor, hem harici hem dahili grafik birimleri arasında geçiş yapabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı