Intel i5 12400F stok fanla çalışır mı?

berke kayak

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
sistem özellikleri
intel i5 12400f rtx 4060 H610m s2h v2 corsair mp600 core xt 1 tb ssd 2x8 3200 mhz
Bilgisayar toplarken sıra işlemciye ve işlemci soğutucusuna gelince kararsız kaldım bazıları i5 12400F stock fan çok iyi diyor bazıları hiçbir stock fan kullanılmaz diyor soğutucu alınır mı? Almalıysam hava soğutucu mu sıvı soğutucu mu almalıyım?

Bilgisayar toplarken sıra işlemciye ve işlemci soğutucusuna gelince kararsız kaldım bazıları i5 12400F stock fan çok iyi diyor bazıları hiçbir stock fan kullanılmaz diyor soğutucu alınır mı? Almalıysam hava soğutucu mu sıvı soğutucu mu almalıyım?
Abartı. Stok fanla gayet rahat çalışır iyi termal macun kullanırsanız. Zaten çalışmasaydı intel o fanla göndermezdi.

AMD tarafında güçlü işlemcilerde stok fanla 95-100 dereceleri görüyor ama intel tarafında böyle bir şeye pek rastlamadım. Kuzenim 12100F kullanıyor stok fan ile gayet memnun.

O işlemciye sıvı soğutucu çok gelir. Stok fan yeterli olur diye düşünüyorum zaten önümüz kış.

Abartı. Stok fanla gayet rahat çalışır iyi termal macun kullanırsanız. Zaten çalışmasaydı intel o fanla göndermezdi.
Buna pek katılmıyorum. Minimum çalışması için gereken şartlara göre o fanlar üretiliyor. Bir stok fanla o işlemciden %100 verim asla ama asla alamazsın.

Buna pek katılmıyorum. Minimum çalışması için gereken şartlara göre o fanlar üretiliyor. Bir stok fanla o işlemciden %100 verim asla ama asla alamazsın.
Alakası yok. O dediğiniz son nesil ve K/Unlocked işlemcilerde. Stok fanla i5 12400f "thermal throttle" asla yapmaz. Yani tam güçte çalışır.

Geri
Yukarı