i5 12450H işlemciye overclock nasıl yapılır?

Ardawai

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12450H | RTX 4050 6GB | 16GB DDR4 3200MHZ | CT500P3PSDD8 SSD |

Excalibur G870
RAM
24GB 3200MHz
Ekran kartı
NVIDIA RTX 4050 6GB 105W
İşlemci
Intel Core i5 12450H 8 Çekirdek
İşlemciye Intel Extreme tuning üzerinden nasıl bir şekilde performans artışı gerçekleştirebilirim?

Öncelik Valorant tarzı oyunlarda FPS etkisini görmek için daha üst düzey performans elde etmek istiyorum.

Yorumlarınızı ve yardımınızı bekliyorum.

Hocam laptop kullanıyorsunuz sanırım. Ekranınız kaç Hz? 360 falan değilse değişimi fark etmeniz mümkün değil. Önce FPS testi yapın eğer ortalama FPS ekran Hz değerinizin altındaysa o zaman bakılır ancak doğrudan overclock gibi şeylere yönelmek daha büyük hayal kırıklıkları oluşturabilir.

Hocam laptop kullanıyorsunuz sanırım. Ekranınız kaç Hz? 360 falan değilse değişimi fark etmeniz mümkün değil. Önce FPS testi yapın eğer ortalama FPS ekran Hz değerinizin altındaysa o zaman bakılır ancak doğrudan overclock gibi şeylere yönelmek daha büyük hayal kırıklıkları oluşturabilir.
144hz

Ortama Fps 200+ 250 280 320 oluyo geziniyo

Hocam neden daha fazla FPS almak istiyorsunuz peki akıcı mı gelmiyor oyun? Ayrıca overclock FPS için hiç etki etmez sizin için haberiniz olsun. İşlemciniz iyi gayet ekran kartı biraz şüpheli gibi.

144hz

Ortama Fps 200+ 250 280 320 oluyo geziniyo
Hocam 144ü geçtikten sonra akıcılığa bir etkisi olmayacak ki.

144Hz.

Ortama FPS 200+ 250 280 320 oluyor geziniyor.

O zaman FPS'yi 144'ün üstünde sabit bir değere sabitleyin.

Ayrıca işlemciye OC yapamazsın. Çektiği W değerini arttırabilirsin ama zaten 95W çeken bir laptop işlemcisine daha fazla güç vermek cihazı bombaya çevirmekten farkı olmaz.

Hocam neden daha fazla FPS almak istiyorsunuz peki akıcı mı gelmiyor oyun? Ayrıca overclock FPS için hiç etki etmez sizin için haberiniz olsun. İşlemciniz iyi gayet ekran kartı biraz şüpheli gibi.

Hocam 144ü geçtikten sonra akıcılığa bir etkisi olmayacak ki.
Ekran kartınız şüpheli derken hocam 4050 mi kötü

Ekran kartınız şüpheli derken hocam 4050 mi kötü.

İşlemcinize oranlayarak söyledim. İşlemcinize göre kötü. Genel olarak da giriş-orta seviye bir ekran kartı.

Geri
Yukarı