İntel İ5 3230M İşlemci Sorunu

İşlemci tamiri genelde zor hatta bazı durumlarda imkansızdır ve cok masraf açar basına. Tamir olsa dahi sağlıklı olmaz o yüzden yeni işlemci alman daha sağlıklı olur. Garanti dısında kaldığınada göre yapacagın tek şey iyi bir bilgisayardan gidip i5 işlemci alacaksın. Takmayı bilmiyorsanda hiç elleme Onlar taksın. Cunku işlemciyi takarken bile cok hassas olman gerek. Bosa servise gönderipte bekleme 3 5 ay..

Son düzenleyen: Moderatör:
Core i5 3230m işlemcisinde sorun var. Bendekinde tümleşik görüntü işlemci sorunu vardı. Masaüstüne ters tıklayınca yenile kutusu 3 saniye sonra açılıyordu. En önemlisi harici görüntü işlemciye müdahale ettiği için harici gpu'yu da kullanamıyordum. Gecelerce sürücülerle uğraşmıştım boş yere.

Sonrasında tahminimin doğru olduğuna inandım. Hayatım kararmıştı resmen. Oysa büyük bir hevesle almıştım bilgisiyarı. Intel tümleşik görüntü işlemcilerde (HD Graphics) başarısız-rezalet. Zira o buluşu AMD tasarlamıştı, Intel ise sonradan taklitini yapmıştır. Tıpkı ilk 64 bit işlemci ve ilk çift çekirdekli işlemci taklitlerinde olduğu gibi.

Intel tam bir taklitçi. Sermayesi bol olduğu için core işlemcileri çıkartarak AMD'yi geçti ancak Intel'in piyasası eskidende olduğu gibi hatalarla dolu. Eskiden pentium 4 işlemcileri yüksek frekansta çalışırdı ancak verimlilikte sıfır çekerlerdi, üstelik alev gibi ısınmaları da cabası idi pentium 4'lerde. AMD Ahtlon 64 dalgası ile pentium 4'ler yerle bir olmuştu, gerçi bilen-kullanan iyi bilir Athlon XP'ler bile pentium 4'lerden daha verimli çalışıyorlardı. Şu an intel core işlemciler başarılı olabilir ancak, pahalı. Gerek yyok.

Intel'e verilecek para ile OCZ, yada Samsung katı hal sürücü almak daha yerinde olur. Kısaca Intel hem pahalı hemde sorunlu. AMD bir numara. Hem dürüst hem çok verimli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat sosyal üyeleri ve yöneticileri,
Benim çok büyük bir sorunum var... Asus K55VJ model laptopa sahibim. İşlemcimde çok büyük bir sorun var. İntel i5 3230M işlemcim 1.17 Ghz'de sabit çalışıyor... Bütün oyunlara girip çıktım,bütün zorlayıcı programları denedim ama sonuç değişmedi 1.17 Ghz ile 1.25 Ghz arasında dolaşıyor işlemcim. Orjinal 2.6 Ghz ve Turbo Boost ile 3.10 Ghz... Bu sorun neden kaynaklanmaktadır ? Çözümü nedir ?

Laptop özelliklerim:
Samsung 4x2 8 GB 1600Mhz DDR3 Ram
Nvidia GT 635M ekran kartı
İntel İ5 3230M İşlemci
1 TB Hdd
Windows 8 Pro 64 bit

zRB396.png
Büyük ihtimalle yazılımsal olan bu sorunu işlemci değiştirme gidecek kadar büyütmüştün gereksiz kafana takmışsın.
Büyük ihtimalle yazılımsal olan bu sorunu işlemci değiştirme gidesiye kadar büyütmüşsün :)
Core i5 3230m işlemcisinde sorun var. Bendekinde tümleşik görüntü işlemci sorunu vardı. Masaüstüne ters tıklayınca yenile kutusu 3 saniye sonra açılıyordu. En önemlisi harici görüntü işlemciye müdahale ettiği için harici gpu'yu da kullanamıyordum. Gecelerce sürücülerle uğraşmıştım boş yere.

Sonrasında tahminimin doğru olduğuna inandım. Hayatım kararmıştı resmen. Oysa büyük bir hevesle almıştım bilgisiyarı. Intel tümleşik görüntü işlemcilerde (HD Graphics) başarısız-rezalet. Zira o buluşu AMD tasarlamıştı, Intel ise sonradan taklitini yapmıştır. Tıpkı ilk 64 bit işlemci ve ilk çift çekirdekli işlemci taklitlerinde olduğu gibi.

Intel tam bir taklitçi. Sermayesi bol olduğu için core işlemcileri çıkartarak AMD'yi geçti ancak Intel'in piyasası eskidende olduğu gibi hatalarla dolu. Eskiden pentium 4 işlemcileri yüksek frekansta çalışırdı ancak verimlilikte sıfır çekerlerdi, üstelik alev gibi ısınmaları da cabası idi pentium 4'lerde. AMD Ahtlon 64 dalgası ile pentium 4'ler yerle bir olmuştu, gerçi bilen-kullanan iyi bilir Athlon XP'ler bile pentium 4'lerden daha verimli çalışıyorlardı. Şu an intel core işlemciler başarılı olabilir ancak, pahalı. Gerek yyok.

Intel'e verilecek para ile OCZ, yada Samsung katı hal sürücü almak daha yerinde olur. Kısaca Intel hem pahalı hemde sorunlu. AMD bir numara. Hem dürüst hem çok verimli.
Çözüm istemiş yakın dememiş!

Yeni konular

Geri
Yukarı