Intel i5 4210M GTX 850M Sistem Mavi Ekran - Furmark - LoL Hataları

Kyrenos

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Technopat'ta ilk konum, Recep Baltaş Abimizin adını çok duydum. Umarım yardımcı olur. 1 aydan fazladır artık lanet olsun çözemiyorum. her şeyi denedim bir yardım edin.

Sistem:
069.png

070.png

071.png

072.png

Ekran kartı gerektiren yani LoL, CS:GO gibi oyunlarda bazen daha oyun açılırken veya ilerleyen dakikalarda mavi ekran hatası, akabinde 10-15 dakika bilgisayar açılmama sorunu.
  • Hatanın ismi: Driver power state failure
Her şeyimi güncelledim. Bilgisayarım markası Victor, bildiğiniz üzere firma battı. Site üzerinden güncelleme alamıyorum. PC yanında gelen CD ile format atıp driver güncelledim. Bildiğim kadarıyla güncel olmayan bir sürücüm yok.

İlk olarak HDD ile alakalı zannedip HD Tune ile tarattım, hepsi yeşil çıktı. Sorun yok yani.

İkinci olarak gene Technopat üzerinden Furmark adında program ile ekran kartını test etmek istediğimde ise:

073.png

Hatası ile karşılaştım. Ekran kartımda bir sorun var mıdır? Şu an onu da bilmiyorum tam olarak.

Üçüncü hata ise LoL oynayacaktım, daha yeni PC'ye format attım. Gireyim dedim, ekran kartıyla açmayı denediğimde, "bilinmeyen bir DirectX hatasından ötürü League of Legends başlatılamıyor" isimli hata çıktı. Fakat entegre grafik ile çalıştırdığımda oyun açıldı. Lakin FPS değerleri malum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Victor tavsiye ettiğimiz bir marka değildi. Ucuz etin yahnisi durumu olmuş. Umarım tahmin ettiğim gibi ekran kartın arızalı değildir. Yoksa reballing yapılması gerekebilir ki reballing yapılan bir dizüstü bilgisayardan bir daha hayır gelmez genelde.

Pixel'in dediğini yap, sorun devam ederse ürünü iyi bir dizüstü PC servisine yolla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı