İntel i5 4460 ve GTX970

GastroMagic

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Kendimce bir sistem topladım fakat işlemci zayıf kalır mı diye düşünüyorum. Sizce sistem iyi mi , eksikleri veya uyumsuzlukları var mı?

Dosya Ekleri

• 0000000000000.png
    0000000000000.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 605
Sana önerim 4460 ile GTX 980 basmak arkadaşım 3500 TL'ye toplamıştı. GTX 980 ve 4460 ile istersen sistemi tam olarak yazabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör dahil 3500 TL mümkün değil. Zaten mantıklı düşünürseniz siz olabilecek en uygun fiyatlı sistemlerden birini kurmuşken 700 TL daha pahalı ekran kartı alıp 150 TL fazlaya sistem mal etmek çok olası bir şey değil.
Ara Toplam3.025,23 TL
Toplam KDV544,54 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.569,77 TL
[TBODY] [/TBODY]

Çok teşekkürler herkese. GTX 980'i bütçem büyük ihtimalle kaldırmaz çünkü ilk kez toplama bilgisayar alacağım. Eski bilgisayarlarım hep diz üstüydü. Ama keşke monitörüm olsaydı da alabilseydim GTX 980 gerçekten çok güçlü bir ekran kartı. Peki bu sisteme bir SSD almak istesem sizce hangi SSD'yi almalıyım SSD'den hiç anlamıyorum. 250-300 liralık bir SSD önerir misiniz?

Marka olarak en çok tavsiye edilenler SSD için Samsung, Kingston ve Corsair'dır. Samsung 850 Evo ya da Kingston Hyper X serilerinden bir tane 120 GB'lık edinebilirsin. Fiyatları 220-230 TL seviyelerinde. İçine işletim sistemi kurman yeterli olacaktır. Oyunlarını falan harddiske kurmaya devam et.
Samsung 850 EVO 120 GB SSD Disk MZ-75E120BW - Sinerji Bilgisayar - 228,29 TL
Yani sistemin son hali:
Ara Toplam3.017,60 TL
Toplam KDV543,17 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.560,77 TL
[TBODY] [/TBODY]

Senin seçimlerinde 1-2 değişikliğe gittim. Sebepleri şöyle:
1. Ekran kartı olarak bu modelin üzerindeki soğutma daha iyi ve güçlüdür. Yüksek performans gerektiren oyunlarda falan daha rahat ettirir.
2. RAM seçimini 1 tane 8 GB yerine, 2x4 GB olarak seçtim. Bu çift kanal (dual channel) kullanım olarak bahsedilen olay RAM'lerin performansını %80'e varan oranlarda arttırıyor.

Teşekkürler fakat ben iki ekran kartının da aynı olduğunu düşünüyordum. Çok büyük bir farkı var mı ve 2x4 GB olarak değiştireyim mi ramları? Ben tek 8 GB olarak almamın nedeni ilerde upgrade yapabilmekti bu şekildede upgrade yapabilirim değil mi?

Seçtiğiniz anakart 4 adet RAM slotu barındırmakta. İlerde aynı şekilde 2x4 bir RAM kiti daha alarak takviye yapabilirsiniz.
Ekran kartı konusunda da dediğim gibi kartların GPU yani grafik işlemcileri aynı ancak üzerlerindeki soğutma farklı. Tavsiyem Gaming olanı almanız; ancak çok inanılmaz farklar taşımıyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı