Intel i5 4590 GTX 760/960 Sistem Ekran Kartı Arızası

watch dees

Kilopat
Daha fazla  
Sistem bileşenleri;
  • MSI Gaming G3 Anakart
  • Kingston 8 GB Tek Modül RAM
  • ASUS GTX 960 Ekran Kartı
  • Intel i5 4590 İşlemci
  • Zalman 80 Plus 700W Güç Kaynağı
Ekran bu hale geliyordu ve ara ara tekrarlanıyordu. Reset atınca düzeliyor, sonra tekrar oluyordu. Oyun oynarken ya da tarayıcıda dolaşırken fark etmiyordu. Ekranda görüntü gittiğinde sağ altta "görüntü birimi yanıt vermeyi durdurdu" hatası çıktı. Daha önce GTX 760 vardı. Bir buçuk yıl kadar kullandıktan sonra yine bu sorundan dolayı garantiden değişim çıkmıştı. Ben de 960 almıştım Vatan Bilgisayar'dan. Alalı 1 ay olmadı yine bu sorunla karşılaştım. Garantiye yolladım ve kartın iadesi onaylandı.

Şimdi soru şöyle: Acaba sistemdeki herhangi başka bir bileşenden dolayı ekran kartı bozuluyor olabilir mi? Ya da aldığım kart gerçekten 1 ay sonra bozuldu mu veya zaten bozuk muydu?

Yabancı forumlarda biraz araştırma yaptım, aynı sorunu yaşayan dizüstü kullanıcıları RAM'leri değiştirdiğinde sorunun kalmadığını yazmış ama sistemim masaüstü. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı