Intel i5 6500 + Soğutucu vs Intel i5 6600 Stok + Fan

muharrem çakır

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben oyun amaçlı orta seviye bir sistem toplayacağım. Sistemim hazır her şey tamam ama bir konuda yardıma ihtiyacım var. ben işlemci olarak Intel i5 6500 ve 1 adet ekstra soğutucu alacaktım ama çoğu kişi overclock yapmayacağım için stok fanın yeterli olacağını söyledi. Sizce stok fan yeterli mi? Eğer yeterli olursa soğutucu fiyatıyla birlikte işlemciyi Intel i5 6600'e çıkartıp stok fanla kullanmak da mantıklı bir seçenek gibi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kasayı Dark N10 alacağım, yani bol bol fanı var. O da stok fan kullanmaya teşvik ediyor beni. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmayacaksanız stok fanı kullanabilirsiniz. Kasa içi fan akışını iyi sağlarsanız yeni bir soğutucuya gerek olmaz. Yine de daha serin ve sessiz bir performans isterseniz 70-100 TL değerinde bir kule tipi hava soğutucu yeterli olur.

Ben i5 6500'ü stok fanla 7 aydır kullanıyorum ki daha da kullanılabilinir. Bu yüzden i5 6600 alabilirsin stok fan sıkıntı çıkarmaz. Çıkarttığında alırsın yeni bir fan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı