Intel i5 7400 sistemde CS2 donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

GX AmentiuM

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 7400 3.00 GHZ SAPPHİRE NİTRO RX 570 4GB 500 GB M.2 Ssd 16GB RAM
RAM
16 Gb Ddr4 Ram
SSD veya HDD modeli
500 Gb M.2 SSD
Ekran kartı
Sapphire Nitro Rx 570 4 Gb
Anakart
MSİ Z270 TOMAHAWK ARCTIC
İşlemci
İntel Core İ5 7400 3.00 Ghz
CS2 oynuyordum, hiçbir şey yokken oyun dondu Alt+Tab yaptım işe yaramadı. CTRL+Alt+Delete yaptığımda görev yöneticisine tıklıyorum açılıyor ama Alt+Tab yapamadığımdan işe yaramıyordu. Sistemim de gayet yeterli her şey sıfır daha yeni aldım fakat oyunu kapatamadığımdan kasa üzerinden yeniden başlatıyorum. Olay 5 dakika önce oldu sebebi nedir?

RAM leriniz 8'lik 2 parçadan oluşuyor ise; tek tek söküp (aynı slot da olacak şekilde) oyunu 8 RAM ile yeniden çalıştırınız.

Sorun değişmez 2 RAM de sağlam ise 2'li olarak diğer slotları deneyiniz.

Tabii ki RAM kontrolleri yapabilen programlarda işe yarayabilir.

Bu arada son W11 güncellemeleri ilk açılış anında RAM hatası BSD geldiği gibi çalışma anında da benzer BSD ile karşılaşmaktayım. Yakında W11'e yeni format atmayı da düşünüyorum.

RAM leriniz 8'lik 2 parçadan oluşuyor ise; tek tek söküp (aynı slot da olacak şekilde) oyunu 8 RAM ile yeniden çalıştırınız.

Sorun değişmez 2 RAM de sağlam ise 2'li olarak diğer slotları deneyiniz.

Tabii ki RAM kontrolleri yapabilen programlarda işe yarayabilir.

Bu arada son W11 güncellemeleri ilk açılış anında RAM hatası BSD geldiği gibi çalışma anında da benzer BSD ile karşılaşmaktayım. Yakında W11'e yeni format atmayı da düşünüyorum.

RAM'lerden kaynaklı yani?

Denerim kanka sağ olasın.

RAM'lerden kaynaklı yani?

Test etmeden neyi bilebilirim oturduğum yerden.
Arıza Windows'un son güncellemeleri veya hatalı yüklenmiş programlar bile olabilir. RAM optimizasyonu bozabilirler. Bilemiyoruz.
Benim önerim teknik olarak RAM'leri kontrol etmeniz ki diğer alternatif sorun çıkabilecek aşamalara geçmek olsun.

Hardware inizin sağlamlığını bilmek en önemli sorun gidericidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı