Intel i7 4790K ve GTX970 4G Tabanlı Sistem Toplama

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. Kasa olarak önerdiğinizi beğendim, bunu alacağım. İleride SLI yaparsam yine bir Galax GTX 980 HOF ile yapmayı planlıyorum. Bir sorum olacak. Eğer siz olsaydınız SLI'ı hemen mi yapardınız yoksa gelecekte mi yapardınız ? Bir de SLI için CORSAIR CP-9020062-EU güç kaynağı - inventus bu PSU'yu buldum. Sizin önereceğiniz başka bir model var mı ?
Rica ederim.
İster o güç kaynağını alın, isterseniz de bunu . Evga biraz daha iyi test değerleri anlamında ama ikisi de mükemmele yakın olduğu için farketmez. İnventus' tan almış olmak için RM1000' i tercih edebilirsiniz.
SLI yapacak olsam ileride yapabilirdim, fakat konu iki tane HOF olunca iş biraz değişiyor. Daha ileride yapmayı düşünürseniz sıfır kart bulamayabilirsiniz. İkinci el almayı dert etmiyorsanız ileride almayı düşünebilirsiniz. Öte yandan ileride ikinci elini bulmak bile çok kolay olmayabilir. En mantıklı seçenekler R9 300 serisinin gelişinden sonra olası fiyat düşüşlerini kollayıp iki tane birden almak, veya ikinciyi bir sene sonra almak. (Ondan sonraki yılda stoklar eritilir, ama ne zaman biter onu kestirmek zor.)
Bunun haricinde tek monitör kullanacaksanız pek de gerek yok SLI' ya. (GTA 5' in Ultra+' sını DSR ile oynamak gibi ekstrem durumlar dışında) Ama mesela 3 tane FHD monitör alıp DSR ile QHD veya UHD çözünürlüklere çıkarsanız, ya da direkt 3 tane QHD veya UHD monitör alırsanız, o zaman değer. Aklımda var 3 tane FHD monitör ve GTX 970 SLI, nasip olursa inşallah.
Gerçekten uzun süre (6 - 7 sene) kullanmayı düşünüyorsanız o zaman faydasını görürsünüz GTX 980 SLI' nın.

Son düzenleme:
R9 300 serisinden sonra alınabilir aslına haklısınız. Bunu düşüneceğim. Ben tek monitör kullanacağım. Eğer ileride gerekirse SLI düşünüyordum. Şimdi siz de gerek yok deyince tekrardan bir karar veririm o anki bütçeme göre. İnşallah hayallerinize kavuşursunuz, kavuşuruz. Yardımlarınız için tekrardan teşekkürler. Aklımdaki soru işaretlerine cevap buldum sonunda :) :).

R9 300 serisinden sonra alınabilir aslına haklısınız. Bunu düşüneceğim. Ben tek monitör kullanacağım. Eğer ileride gerekirse SLI düşünüyordum. Şimdi siz de gerek yok deyince tekrardan bir karar veririm o anki bütçeme göre. İnşallah hayallerinize kavuşursunuz, kavuşuruz. Yardımlarınız için tekrardan teşekkürler. Aklımdaki soru işaretlerine cevap buldum sonunda :) :).
Belirtmeyi unutmuşum GTX 980Ti de muhtemelen R9 390X' in çıkışından sonra piyasaya sürülür. 2048' e karşılık 2816 CUDA işlem birimi ve 6GB VRAM olacak, genelde 2500TL ile 3000 TL arasında değişecektir fiyatlar. Hayırlısı olur umarım :)

Belirtmeyi unutmuşum GTX 980Ti de muhtemelen R9 390X' in çıkışından sonra piyasaya sürülür. 2048' e karşılık 2816 CUDA işlem birimi ve 6GB VRAM olacak, genelde 2500TL ile 3000 TL arasında değişecektir fiyatlar.
GTX 980Ti 'dan haberim var. Eğer alacağım zamanlara yakın çıkarsa bekleyebilirim. Yoksa direk alacağım sistemi. Biraz da sabır işi bu konular.Ama sabrın sonu selamettir :)

amazondan almanı öneririm ekran kartı ve anakartı (evga garantisi trde geçer) 980 de şu an 1700 liraya geliyo burda 2k dan başlıyo fiyatlar saçmalık.

Türkiye'den alman daha iyi olur. Bir sorun çıksa uğraş dur kargoyla. Kaş yapayım derken göz çıkarırsın. En azından burda garanti sorunu yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı