Çözüldü Intel i7 7700K işlemci ısısı 100 dereceden aşağı inmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taylanozgurabat

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, işlemcim 2 gündür boştayken bile 100 derece.
Donanım:
İşlemcimin modeli Intel i7 7700K.
Sıvı soğutma Akasa Venom a20.
Anakart MSI Z270 M5 Gaming.
Pump takılı BIOS'tan çalışıyor gözüküyor, soğutucu tam oturduğundan eminim biraz daha sıkarsam anakart kıralacak oynamıyor yerinden, termal macunu dün yeniledim fakat hiçbir değişme olmadı. 20'den fazla başlık inceledim çözüm bulamadım.

Çözüm
Emin değilim fakat sıvı soğutucunun bakır plakasını kaldırıp içini temizleyip boşalttıktan sonra destile su ile tekrar doldurdum, etrafı kuru duruyor ama akıtma falan olabilir diye uğraşıyorum şu an radyatör ile düzelirse tekrar yazarım buraya.
Evet sorun düzeldi şu anlık iyiyim 10 dakika oldu sorun sıvı soğutucunun içinde biriken metalsi kum gibi bir şeydi onu tamamen temizledikten sonra destile su ile tekrar doldurdum ve PC'ye bağladım umarım başkalarına da yardımcı olur bu konu :)
Merhabalar, işlemcim 2 gündür boştayken bile 100 derece.
Donanım:
İşlemcimin modeli Intel i7 7700K.
Sıvı soğutma Akasa Venom a20.
Anakart MSI Z270 M5 Gaming.
Pump takılı BIOS'tan çalışıyor gözüküyor, soğutucu tam oturduğundan eminim biraz daha sıkarsam anakart kıralacak oynamıyor yerinden, termal macunu dün yeniledim fakat hiçbir değişme olmadı. 20'den fazla başlık inceledim çözüm bulamadım.

Anakartın BIOS Update istiyor olabilir, işlemci fanın kontrol edin. Kasa fanlarını kontrol edin, hiç olmadı format.

Merhaba nzxt cam den bakıyorum formatı attım bios update dün yaptım flash bellek ile, suan 95 derece yük %10 hicbir uygulama acık değil fanlarım calısıyor bir tane SYS FAN soketim bozuk onun işlemciyle alakası olduğunu düşünmüyorum formatı da dün attım

Liteunant ayarladım dediğin gibi hala aynı
Öyle bir şey olamaz, bug olmuştur. 100 de sistem kapanır hemen imkanı yok.
144 fps limiti koyduğum ve sabit 144 aldığım her oyundan 50-60 fps arası alıyorum biosta da 60 dan başlayıp 100 e kadar artıyor cpu-z'de de öyle
Buda ekran görüntüsü

Dosya Ekleri

• asf.png
    asf.png
    50,9 KB · Görüntüleme: 34
Emin değilim fakat sıvı soğutucunun bakır plakasını kaldırıp içini temizleyip boşalttıktan sonra destile su ile tekrar doldurdum, etrafı kuru duruyor ama akıtma falan olabilir diye uğraşıyorum şu an radyatör ile düzelirse tekrar yazarım buraya.
Evet sorun düzeldi şu anlık iyiyim 10 dakika oldu sorun sıvı soğutucunun içinde biriken metalsi kum gibi bir şeydi onu tamamen temizledikten sonra destile su ile tekrar doldurdum ve PC'ye bağladım umarım başkalarına da yardımcı olur bu konu :)

Dosya Ekleri

• duzeldıamkkk.png
    duzeldıamkkk.png
    78,7 KB · Görüntüleme: 22
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı