Intel i7 7700k ve GT 1030 oyun performansı

Rengar26

Hectopat
Bir kasa topladım fakat bütçem kısıtlı olduğu için Intel Core i7 7700k 8 GB RAM ve Nvidia GT 1030 kullandım kasamda. Sizce oyun performansı ne olur? Hız Aşırtması yapılmalı mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye çok yatırım yapmışsın ama GT 1030’u darboğazsız bir şekilde kullanabilirsin. Hız aşırtmana gerek yok. GT 1030’un performans testlerine bakabilirsin.

GT 1030'u Core 2 Duo bile besleyebiliyor. Yükseltme umuduyla o kasa toplandıysa ölü yatırım yapmışsınız. GT 1030, o işlemci için bırakın Ferrari'yi, uçağa tüp takmak demek.

Normalde işlemci ekran kartına darboğaz yapar ama burada işlemci o kadar güçlü ki insanın içinden ekran kartı işlemciye darboğaz yapar demek geçiyor. Tabii ki de şaka.

İşlemci için herhangi işlem yapmayın hız aşırtma gibi. Ekran kartını ne kadar süre ile kullanacaksınız ? Yükseltme yapmayı düşünüyor musunuz ?

O işlemciye GTX 1080Ti takılıyor, benım tavsıyem ıslemcıden bıraz kıs ya da SSD'ye para ver.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı