Intel işlemcinin nereden alındığı nasıl öğrenilir?

marV

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 4 ay önce toplama 1 kasa aldım. Kasadaki parçaların işlemci hariç hepsini garantisi faturası var işlemci hariç kasayı aldığım kişi Amerika'ya taşındığı için kendisi ile iletişim kuramıyorum. İşlemcimi satıp farklı bir işlemci alacağım haliyle alacak kişiye fatura vermem gerek. Nereden alındığını nasıl öğrenebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin seri numarası ile garanti sorgulaması yapılabiliyor. Bununla beraber ben kendi işlemcimle AMD'de yaptığım sorgulamada Vatan bilgisayardan aldığımı görebiliyorum. Ancak faturasını size vermeyeceklerini düşünüyorum. Satın alan şahısın kimlik bilgileri ve kimlik ibrazı istiyorlar çoğu zaman. Satın alınma tarihi ile birlikte.

İntelin
İşlemcinin seri numarası ile garanti sorgulaması yapılabiliyor. Bununla beraber ben kendi işlemcimle AMD'de yaptığım sorgulamada Vatan bilgisayardan aldığımı görebiliyorum. Ancak faturasını size vermeyeceklerini düşünüyorum. Satın alan şahısın kimlik bilgileri ve kimlik ibrazı istiyorlar çoğu zaman. Satın alınma tarihi ile birlikte.
İntelin kendi sitesinden denedim FPO numarası ile sorgulayinca ürün garantili görünüyor fakat nereden satıldığı yazmıyor ATPO numarası ile daha detaylı bilgilerde veriyor fakat ATPO numarasini göremedim

İntelin

İntelin kendi sitesinden denedim FPO numarası ile sorgulayinca ürün garantili görünüyor fakat nereden satıldığı yazmıyor ATPO numarası ile daha detaylı bilgilerde veriyor fakat ATPO numarasini göremedim
Garanti için bu bilgi yeterli bu arada, faturaya ihtiyaç yok. Ben de işlemcimi seri numarası ile gönderdim. Ancak satın alacak kişi fatura istiyorsa bilemiyorum. Daha fazla fikir gelmedi aklıma bu konuda maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı