Intel MacBooklar güncelleme alacak mı?

orvos

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Nasıl bir şans ise benimki en son çıkan Intel MacBook Pro satın aldım 3-4 ay önce. 4 Thunderbolt 2020 MacBook Pro 13. Bugün Big Sur 11.2 güncellemesini okudum ve hiç Intel için olan bir şey göremedim. Bu böyle mi gidecek hep bilgisi olan var mıdır?

Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple'ın 3-4 ay önce sattığı bir ürüne yazılım güncellemesi vermeyi bıraktığını hiç duymadım. Daha uzun bir süre Intel işlemcili Macbook'lar güncelleme alacaktır.

Yanlış hatırlamıyorsam yeni OS güncellemeleri 2013 ve sonrasında satılmış tüm Macbook'larda desteklenecek.

2013 MacBook'lar bile BigSur güncellemesini aldı.
Kesin bir tarih kimse veremez ancak 3-5 yıl boyunca en son macOS sürümü gelir 3-5 ay önce aldığınız cihaza.

Apple resmi olarak 8 yıl güncelleme desteği veriyor cihazlarına. Hatta profesyonel uygulamaların arm sürümlerinin hemen çıkmayacağı, kullanıcıların yatırımlarını hemen değiştiremeyeceği göz önünde bulundurulursa belki bu son jenerasyon intel cihazlar için 8 yıldan fazla bile olabilir.
Ayrıca güncelleme notlarında intel ibaresi görmemeniz intel cihazlara desteğin kesilmesi anlamına gelmiyor. M1 cihazlar yeni oldukları için bir çok aygıtla ve programla uyumsuzluğa sahip bu yüzden her yeni güncellemede M1 cihazlar için şunu iyileştirdik gibi ibareler görebilirsiniz. 2021 Yılı itibariyle güncel intel işlemcili cihazların hiçbirinde, type-c hub, monitör, bluetooth aygıt veya yazılımsal olarak yüksek cpu kullanımına yol açan yada cihazda güvenlik açığı oluşturan bir problem mevcut değil (en azından son kullanıcıyı etkileyecek kadar büyük) bu yüzden çıkan güncelleme notlarında bundan sonra ağırlıklı olarak M1 ibareleri göreceğiz.

Geri
Yukarı