Intel Pentium 4'e Windows 10 Kurulur mu?

Sizce İntel Pentium 4'e Windows 10 yüklersem bozulur mu ?

• Evet bozulur

Oy: 7 15,6%
  • Hayır bozulmaz

Oy: 38 84,4%

• Oy verenlerin toplamı
    45
Eğer BIOS UEFI Boot'u desteklemiyorsa bilmiyorum o sorunu yaşamadım ama ya hata verir yada işletim sistemini başlatmaz benim bildiğimde Windows 10 UEFI boot istiyor

Bazıları kurabildiğini söylemiş ama bırakın Windows 10'u ben Windows 8.1 bile kuramadım. Aslında hep x64 kurmayı denedim. Acaba sadece x86 mı kurulabiliyor ? Bu sistemde Quad Core işlemci varken Windows 10 kurmuştum, çalışıyordu fakat test için bu işlemciyi kullanıyorum.
İntel P4 630 3.0 Ghz İşlemci
ECS G31T M7 Anakar
3 GB DDR2 Ram
Radeon HD 4350 Ekran Kartı

Bu işlemci 64 bit desteklemesine rağmen Widows 10 64 bit kurulamıyor. En azından ben uzunca bir süre uğraşmama rağmen kuramadım. Windows 10 32 bit sorunsuz kuruluyor.
İntel Pentium P4 630 3.0 GHz

Ben eski merete 8.1'de kurmuştum 10 hiç denemedim ama. Yaptığım testler sonucunda en hızlısı XP gelse de günceleme vs. açısından en ideali Windows 7 tabii ki. 10 biraz ağır kalacaktır.

Edit: RAM'in 1GB ve üstüyse deneyebilirsin. Benimki 512MB idi. Ancak bu tarz eski PC'lerde tavsiyem Linux'tur her zaman. Windows biraz macera işidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı