Intel Pentium D 935 sisteme Windows 7 64 Bit kurulur mu?

Diğer bileşenler de önemli. En azından 2 GB RAM civarı varsa kurulabilir diye düşünüyorum.

Evet şu an 2 GB RAM var.
O zaman bir şansınızı deneyin. Bence kurulur. Biraz kasabilir ama Windows 8.1 bile kurulur. Burada kısıtlayan şey RAM oluyor genelde. 64 bit Windows 8.1'i 2 GB RAM ile çalıştırmıştım bir sisteme kurup. Boşta 1-1.5 GB RAM kalıyordu genelde. Bu sistem ile muhtemelen oyun oynanamayacağına göre bu RAM internette gezinmek için yeterli olacaktır.

O zaman bir şansınızı deneyin. Bence kurulur. Biraz kasabilir ama Windows 8.1 bile kurulur. Burada kısıtlayan şey RAM oluyor genelde. 64 Bit Windows 8.1'i 2 GB RAM ile çalıştırmıştım bir sisteme kurup. Boşta 1-1.5 GB RAM kalıyordu genelde. Bu sistem ile muhtemelen oyun oynanamayacağına göre bu RAM internette gezinmek için yeterli olacaktır.

Windows 7 superlite kuracağım hocam.

Tamamdır hocam bir şey daha soracağım PCI Express X16 ekran kartı var GT 1030 + Core 2 Quad Q9650 takabilir miyim?
İşlemcinin özelliklerinde PLGA 775 soket kullandığı yazıyordu, ben bunu ilk kez duymuştum fakat kısa bir araştırma ile bu konuda LGA 775 olan Q9650 işlemciyi PLGA 775 sokete sorunsuz bir şekilde takabileceğinizi öğrendim. Aynı şekilde anakartınızda PCI Express X16 mevcut ise GT 1030'u da sorunsuz bir şekilde takabilirsiniz. Fakat 2 GB RAM'li sistemde o işlemci ve ekran kartı kendini gösteremeyecektir. RAM'i en azından 4 GB yapın.

İşlemcinin özelliklerinde plga 775 soket kullandığı yazıyordu, ben bunu ilk kez duymuştum fakat kısa bir araştırma ile bu konuda LGA 775 olan Q9650 işlemciyi plga 775 sokete sorunsuz bir şekilde takabileceğinizi öğrendim. Aynı şekilde anakartınızda PCI Express X16 mevcut ise GT 1030'u da sorunsuz bir şekilde takabilirsiniz. Fakat 2 GB RAM'li sistemde o işlemci ve ekran kartı kendini gösteremeyecektir. RAM'i en azından 4 GB yapın.

8 yapacağım 4 slota ikişer GB RAM takacağım inşallah.

Geri
Yukarı