Intel Pentium E2160 sistem yükseltmesi

kadirz123

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistemim ülke sınırlarındaki en kötü sistem olabilir sanırım aşağıda paylaşacağım şekilde.
Daha öncesinde evime yıldırım çakması sonucunda güzelim orta düzeydeki sistemimin anakart, işlemci, PSU ve RAM'lere elveda demiştim. Babam geçen 2019 Ocak ayında bilgisayarcıya 200 TL'ye bunları değişebildiğin kadar değiş demiş. Adamsa bu parçaları takmıştı. Sizden istediğim 500 TL bütçe ile bu sistemi ne kadar yükseltebilirim? 2. ele girişmek pek istemiyorum. İnternet üzerinden satın alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

PSU Codegen 300 Watt kalitesiz bir şey.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Son düzenleme:
RAM'i 2 tane yapip ekstradan SSD alirsan birazcik rahatlar bilgisayar. Ayrica kaliteli bir guc kaynagi almanizi oneririm eger markasiz bir PSU ise.

RAM'i 2 tane yapip ekstradan SSD alirsan birazcik rahatlar bilgisayar. Ayrica kaliteli bir guc kaynagi almanizi oneririm eger markasiz bir PSU ise.

Hocam E6600 yerine en azından E8400 almasını öneririm. Hatta parası varsa Xeon veya Q serisi bir işlemci alırsa daha da uzun ömürlü olur.

Ekran kartı idare ediyor beni gibime geliyo aslında. Sadece işlemci ve ram takviyesi olur mu? LoL'ü hafiften kasarak oynuyorum en düşükte 720P'de. İşlemciyi yükseltme imkanımız var mı? Anakart masrafı çok çıkarmadan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı