Intel Pentium E6700 sisteme ekran kartı önerisi

Q9550 mu yoksa modlu xenon islemcimi.

Yada R7 240 64 Bit tam besleyebilir mi ekran kartı üzerinden yayın yaparmi.

Cor2 Duo E7200 benim E6700 ile aynı performansı veriyor neredeyse aynı o CPU ya GTX 460 yetmiyor bir tik üstü RX550 fazla bir fark gene yok GTX960TAKINca takılma lag falan yok adamda zaten buna GTX750 gider diyor 750'de RX550'den dahafazla performans veriyor.

Dostum bak cevaplarımı iyi oku. Sana diyorum ki o işlemci ile dediğin hiçbir ekran kartı takılmaz. Sana kim GTX750 öneriyorsa cahildir net. Gideceksin Q9550 alacaksın ve RX 550 mi takarsın GTX 960 mı takarsın orası sana kalmış. Ama bu işlemci senin dediğin hiçbir ekran kartını besleyemez. Demişsin ki RX 550 ile GTX 460 aynı performansı veriyor. Nedeni belli. Bütün oyunlarda işlemcinin verebildiği maksimum FPS sınırına takılıyorsun. Yukarıdaki arkadaşı kastediyorsan o da sana Quad serisi önermiş. Yazım kurallarına da dikkat et.

Dostum bak cevaplarımı iyi oku. Sana diyorum ki o işlemci ile dediğin hiçbir ekran kartı takılmaz. Sana kim GTX750 öneriyorsa cahildir net. Gideceksin Q9550 alacaksın ve RX 550 mi takarsın GTX 960 mı takarsın orası sana kalmış. Ama bu işlemci senin dediğin hiçbir ekran kartını besleyemez. Demişsin ki RX 550 ile GTX 460 aynı performansı veriyor. Nedeni belli. Bütün oyunlarda işlemcinin verebildiği maksimum FPS sınırına takılıyorsun. Yukarıdaki arkadaşı kastediyorsan o da sana Quad serisi önermiş. Yazım kurallarına da dikkat et.

Technopat ab düzelte tıkladım oyle yaptı yazım onun suçu GTX 750 önerende YouTube'da tekno seyir diye bir kanal o dediğim E7200'e GTX 750 öneriyor o işlemciyle benim islemci aynı performansı veriyor hata benimki daha fazla. Ona istinaden yazdım zaten. Zaten Q9550 alacağım fakat bir süre idare eder mi diye yazdım.

Son düzenleme:
E8500 ile GT730 kullandım işlemci bazlı oyunlarda darboğaz yapıyordu. Q9400 ile GT730'da kullandım darboğaz sorunu ortadan kalkmıştı ve sistem rahatlamıştı. Tavsiyem Core 2 Quad en alt olarak Q8400 - Q9300 almanız yönünde ondan sonra GTX 750 Ti - RX 550 - GTX 960 gibi kartlar alın. Tabii RAM eklemesi yapmalısınız.

E8500 ile GT730 kullandım işlemci bazlı oyunlarda darboğaz yapıyordu. Q9400 ile GT730'da kullandım darboğaz sorunu ortadan kalkmıştı ve sistem rahatlamıştı. Tavsiyem Core 2 Quad en alt olarak Q8400 - Q9300 almanız yönünde ondan sonra GTX 750 Ti - RX 550 - GTX 960 gibi kartlar alın. Tabii RAM eklemesi yapmalısınız.

Bir sorum olacak şimdi GPU takılı olduğunda ve çıkık olduğunda bir oyuna girdiğinde CPU kulanimi aynimi oluyor yoksa yoksa GPU takınca işlemciden az da olsa yük kalkiyor mu sonuçta oyunun grafikleri bu sefer CPU acıyor

Bir sorum olacak şimdi GPU takılı olduğunda ve çıkık olduğunda bir oyuna girdiğinde CPU kulanimi aynimi oluyor yoksa yoksa GPU takınca işlemciden az da olsa yük kalkiyor mu sonuçta oyunun grafikleri bu sefer CPU acıyor.

Grafik işlemek işlemcinin görevi değildir. Ekran kartsız bilgisayarı açarsanız, işlemcideki dahili grafik birimi sayesinde grafikler işlenir. GPU takınca işlemci ekran kartını ne kadar kullanımla beslerse geri kalanı kadar yükü hafiflemiş olur.

Bir sorum olacak şimdi GPU takılı olduğunda ve çıkık olduğunda bir oyuna girdiğinde CPU kulanimi aynimi oluyor yoksa yoksa GPU takınca işlemciden az da olsa yük kalkiyor mu sonuçta oyunu bu sefer CPU acıyor?

Grafik işlemek işlemcinin görevi değildir. Ekran kartsız bilgisayarı açarsanız, işlemcideki dahili grafik birimi sayesinde grafikler işlenir. GPU takınca işlemci ekran kartını ne kadar kullanımla beslerse geri kalanı kadar yükü hafiflemiş olur.

Benim işlemcide dahili ekran kartı yok anakartdaki dahili ekran kartında aktif degil açınca RAM'den veriyormusuz herhalde onunda faydası olmayınca kapatım.

Hayır Core 2 Quad / Duo / Dual Core serislerinde dahili Intel grafik yongası yok. Anakartın kuzey köprüsü görüntüyü işliyor. Mesela G41 Express Chipset. Ekran kartlı ile ekran kartsız sistemin CPU kullanımı bir olmayabilir, bunda net bir şey söyleyemem fakat arada çok da bir fark beklememek gerekiyor. Dediğim gibi oyunları işlemci işlemiyor, kuzey köprüsü işliyor.

Hayır Core 2 Quad / Duo / Dual Core serislerinde dahili Intel grafik yongası yok. Anakartın kuzey köprüsü görüntüyü işliyor. Mesela G41 Express chipset. Ekran kartlı ile ekran kartsız sistemin CPU kullanımı bir olmayabilir, bunda net bir şey söyleyemem fakat arada çok da bir fark beklememek gerekiyor. Dediğim gibi oyunları işlemci işlemiyor, kuzey köprüsü işliyor.

Bilmiyordum teşekkür ederim.

Hayır Core 2 Quad / Duo / Dual Core serislerinde dahili Intel grafik yongası yok. Anakartın kuzey köprüsü görüntüyü işliyor. Mesela G41 Express chipset. Ekran kartlı ile ekran kartsız sistemin CPU kullanımı bir olmayabilir, bunda net bir şey söyleyemem fakat arada çok da bir fark beklememek gerekiyor. Dediğim gibi oyunları işlemci işlemiyor, kuzey köprüsü işliyor.

Teşekkürller

Yeni konular

Geri
Yukarı