İntel pentium Sisteme SDD

Ağa Elbistanli

Hectopat
Selamunaleyküm arkadaşlar. Benim çok eski bir bilgisayarım var. Bilgisayara daha verimli olması için birde hızlı olması icin ssd almayı düşünüyorum. İşte bilgisayarımin sistem özellikleri :

• İntel pentium 4 1.50ghz
  • 512 mb ram
  • 128 mb ekran kartı

Evet arkadaşlar bu bilgisayarı dedem dükkanda kullanıyor. Harddiski yandı. Harddisk mi alayim? Yoksa dediğim gibi ssd mi alayim?
Bilgisayarda windows xp proffesional yüklü.

Deden günde 50 tane program açıp kapatıyorsa fark eder ama PC'de tek yaptığı Firefox'u açıp nette takılmak ise bir fark hissetmez.

O sisteme birşey almanı tavsiye etmiyorum. Paranı biriktirip bu elindekileri de çıkararak yeni bir sistem toplamalısın. Parana yazık.

Anakartının modelini yazmamışsın, SATA destekliyorsa SSD al.

Eğer SSD aldıktan sonra da XP kullanacağım dersen bazı ek ayarlamalar yapmak gerekecek.

Deden günde 50 tane program açıp kapatıyorsa fark eder ama PC'de tek yaptığı Firefox'u açıp nette takılmak ise bir fark hissetmez.

Dns zaten dedem dükkanda kullanılmayan bir bilgisayarı getirilmiş. Zaten olay çözülmüş. Dayım bilgisayarcıya götürmüş. Gerekeni yap demiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…