İntel Quad Core Q8300 Mavi Ekran Sorunu

mert9907

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Benim elimde bir quad core Q8300, birde intel pentium dual core e5200 işlemci vardı. Bende quad'ı kullanıyordum. Fakat bundan 2 ay önce bilgisayarım sürekli mavi ekran vermeye basladı. Her parcayı değiştirdim, her yerini temidosyası PC'nin fakat mavi ekran düzelmeyince işlemci olarak dual core'i taktım. Mavi ekranlar kesildi. Bilgisayarcılara sordugumda bir sey bilmediklerini söylüyorlar. Bende son çare buraya basvurdum. Neden veriyor? Hasar, darbe almadı. Isı sorunu yoktu. O.c yapmadım birden vermeye basladı. Ne yapmam gerekir? Ne tavsiye edersiniz?

Sistem özelliklerim:
Lütfen yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazıcı, web cam vs donanım takıp bunun driverlarının kurulumu sırasında sorun olduysa, RAM'lerde bozuk bir bölüm oluşmuşsa ve ekran kartı ya da başka bir sürücünün driverı Windows ile çakışıyorsa mavi ekran kaçınılmazdır. Not: Mobildeyim, o yüzden Dump'ı indirip bakamadım.
Son olarak en çok şüphelendiğim RAM'leriniz, büyük ihtimalle ısınma yapıyor çünkü E5200 800 MHz FSB'ye sahipken diğeri yani Q8300 yanlış söylemiyorsam 1333 MHz FSB ile çalışıyor, doğal olarak burada RAM'leriniz daha çok yorulacak ve daha fazla ısınacaktır. Çözüm önerim ise kasa içi hava sirkülasyonunuzu gözden geçiriniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı