Intel, Rocket Lake-S, Tiger Lake-H, Alder Lake-S ve Ice Lake-SP ile dalga geçiyor!

En başarılılar Athlon 64'tü sonraki Phenom ve Sempron hoş değildi bence. Hele ki FX'ler AMD'yi uykuya soktu.

Hocam, yanlış hatırlamıyorsam AMD laptoplarda 5.nesil işlemci resmen i9 10900K gücündeydi.

Nano metre küçültünce yapılabiliyor işte. AMD'nin gerçekten TDP avantajı var Intel'e göre. Intel'in acilen 14nm altına inmesi gerekiyor.

En başarılılar Athlon 64'tü sonraki Phenom ve Sempron hoş değildi bence. Hele ki FX'ler AMD'yi uykuya soktu.
Phenom yine başarılıydı hocam. FX gibi fiyasko değildi en azından. Black Edition versiyonları süperdi. Sempron güzel değildi ama bak. Phenom II x6 1090T vardı bende mesela. Keşke satmasaydım dediğim işlemcilerden.

Hocam, yanlış hatırlamıyorsam AMD laptoplarda 5.nesil işlemci resmen İ9 10900K gücündeydi.
Kas gücü olarak güzel de nedense güven vermiyor bana AMD ya. İşlemci olarak değil de dizüstünde yıllarca NVIDIA ve intel ikilisi ile bile bazı uygulamalarda sorun çektim, 10. nesil intel i7'lerle birlikte ayrı bir çip mi ne kullanacağız demiş, sorunu çözmüşler erken de olsa... AMD ise mahalleye yeni gelmiş çocuk gibi, masaüstünde bile sürücülerine güven olmuyor pek, ondan dolayı F/P'ı çöpe atmayı yeğlerim. Ayrıca XE grafikler kulağa hoş geliyor.

İntel 3-4 yılda o kadarda yerinde saymazdı bence, 9. nesilde 4C/4T lere geçerdi ryzen olmadığı bir paralel evrende.
Tekli çekirdek arttırırdı sadece, firma tekel ve uygulamalar ona göre tasarlanıyor. Çekirdek arttırmaya ihtiyacı yoktu.

FX'ler de Phenomlar'ın ısıtılıp piyasaya sürülmüş hali gibiydiler. Özellikle hiç sevmediğim 760G Chipsetler neyse ki 970 ve 990FX'ler vardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…