Intel Software Guard Extensions Nedir?

mtn1463

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Yeni format attım sürücüleri kuruyordum, anakartın sitesinde yeni bir sürücü gördüm. Nedir bunlar ve kurulmalı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Intel'in uygulama geliştiricilere sağladığı bir Framework. Daha çok veri güvenliğinin üst planda olduğu kurumsal firmalara hitap ediyor diyebiliriz.

Bu Framework ile geliştirilen uygulamaların kaynak kodu ve bellekteki verileri bazı yöntemler ile sistem yöneticisinin bile erişimi dışında korunabiliyor.

Normal bir kullanıcıysanız kurulmasına gerek olduğunu sanmıyorum. BIOS'ta SGX Security adında ayarı da varmış.
Intel'in uygulama geliştiricilere sağladığı bir Framework. Daha çok veri güvenliğinin üst planda olduğu kurumsal firmalara hitap ediyor diyebiliriz.

Bu Framework ile geliştirilen uygulamaların kaynak kodu ve bellekteki verileri bazı yöntemler ile sistem yöneticisinin bile erişimi dışında korunabiliyor.

Normal bir kullanıcıysanız kurulmasına gerek olduğunu sanmıyorum. BIOS'ta SGX Security adında ayarı da varmış.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı