Intel stok fan yağlama

DoctorSpeedy

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar i7 8700 (k ibaresiz) işlemcim var ve stok fanla birlikte kullanıyorum. Alalı daha 1 hafta falan oldu. İlk takdığımda fan çok ses yapıyordu ben kıl oldum bu sese. En kötü yeni fan alırım diye giriştim işe. Intel kağıdını ısıtıp kaldırdım. Orda bi delik gördüm oraya WD-40 sıktım baya sonra peçeteyle alüminyum yere taşan yerleri temizledim aktı biraz. Sonra kapattım taktım fanı. Yine ses vardı. Deli oldum mecbur kullanacağız dedim. 2-3 gün sonra ses kesildi. Acaba WD-40'tan dolayı mı yoksa motor devir hareketine mi alıştı? Bir zararı olur mu baya WD-40 sıktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz. Milin dar ve sürtünmenin fazla olduğu kısımlara anca ulaşmıştır.

Yeni bir işlemcinin soğutucusu nasıl çok ses yapar, ben anlamadım. Sesin fandan geldiğine emin misiniz? Sorun güç kaynağı olmasın?
İçime kurt düştü nasıl tespit edebilirim güç kaynağı olduğunu. Stok fanı çıkarıp pcyi çalıştırsam olur mu acaba. Ses gelirse güç kaynağı olduğu kesin olur

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı