Intel UHD Graphics, GeForce MX230'dan daha yüksek performans veriyor

SchindlerMseries

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben Dell Inspiron 15 3593 kullanıcısıyım. Intel UHD ekran kartına sahibim çünkü NVIDIA GeForce MX230'dan daha iyi FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 1035g7 düşük VRAM ihtiyacı olan bazı oyunlarda harici ekran kartı kadar performans verebilir, yine de birçok oyunda MX 230 öndedir. O işlemcili bir dizüstünde MX 230 çok mantıklı değil yine de. Normalde harici ekran kartının çok daha yüksek farklar yaratması beklenir.

İyi de Minecraft ekran kartına ihtiyaç duymaz ki. İşlemci hızına ihtiyaç duyar. Öyle abartı bir ekran kartına ihtiyacınız yoktur Minecraft oynamak için. Çünkü Minecraft Java ile yapılmıştır bu yüzden mod yüklenmeden çoklu çekirdek ile çalışmaz. Tek çekirdekte çalıştığı için Core 0'daki hızınız ne kadar yüksek olursa Minecraft'da o kadar yüksek FPS alabilirsiniz. Inspiron 3593 kullandığınızı söylediniz. Ben de şu an o laptoptan yazıyorum Minecraft'da MX230 ile 90 FPS civarı alırken UHD Graphics ile 80 85 civarı FPS alıyorum. (Ayrıca "multithread noise" modunu kurarsanız çok daha yüksek FPS alabilirsiniz. Ben bu mod yokken 90 FPS alıyorum bu mod kurulunca 270 300 civarına çıkıyorum. Bu mod oyuna çoklu çekirdek ekliyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı