Intel Xeon X5460 ile The Forest ve Far Cry: Primal Testleri

Daha önce CS:GO Testi ve birkaç oyun testi yapmıştım: Intel Xeon X5460 ile CS:GO Testi

Sistemimi güncelledim. Gigabyte G31M-ES2L olan anakartımı Gigabyte P45-UD3LR ile yükselttim. Şu an rekorum 4.66 GHz ve sonuçlar tam anlamıyla muazzam.

w10 x5460 4.66 ghz.jpg

Çok uzatmadan 4 GHz'te yaptığım yeni testlerimi göstereyim. (Videoları linklerden beğenirseniz sevinirim)

Far Cry: Pimal (Ultra Ayarlar)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

The Forest (Ultra Ayarlar)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu işlemciyi 50 TL'ye almıştım. :)

Hocam bende bir adet DDR2 RAM var 2 GB şuan ki bilgisayarımda kullanmaktayım ama RAM olarak 8 var aklımda hep. Overclock konusunda açıkçası biraz çekingen davranıyorum fakat sizin videonun aynısını yaparsam sorun olmayacağını da düşünüyor bir yanım. Overclock yapmadan sizin aldığınız gibi bir performans alabilir miyim x5482' den ve anakart olarak P45 UD3LR düşünebilirim o zaman.

X5482 4 GHz yi görürken bile çok zorlandı bende. X5460 ile ise 4.66 ya çıkıyorum. 3 aşağı 5 yukarı aynılar sadece stok değerlerde X5482 bir tık önde o kadar. Tavsiyem X5460 kesinlikle overclock yapacaksan. Benim ki gibi yaparsan hiçbir sorun olmaz.

X5482 4 GHz yi görürken bile çok zorlandı bende. X5460 ile ise 4.66 ya çıkıyorum. 3 aşağı 5 yukarı aynılar sadece stok değerlerde X5482 bir tık önde o kadar. Tavsiyem X5460 kesinlikle overclock yapacaksan. Benim ki gibi yaparsan hiçbir sorun olmaz.
Tamam bir önceki sayfadaki Aliexpres' de ki işlemci satıcısı ile konuşurum sizde bir bakabilir misiniz o linkten alınır değil mi? Windows 10 kullanıyorsunuz bu arada değil mi? Gerçekten tam f/p bir işlemci yakın zamanda girişimlere başlayacağım inşallah. Aklıma takılan bir şey daha var hocam anakartı 90 tl' ye aldım demişsiniz ancak ilanınızda 200 TL olarak yazmışsınız. O anakartın tek ilanı da sizde fiyat olarak biraz fazla değil mi yani hiç değilse aldığınız fiyata göre.

Tamam bir önceki sayfadaki Aliexpres' de ki işlemci satıcısı ile konuşurum sizde bir bakabilir misiniz o linkten alınır değil mi? Windows 10 kullanıyorsunuz bu arada değil mi? Gerçekten tam f/p bir işlemci yakın zamanda girişimlere başlayacağım inşallah. Aklıma takılan bir şey daha var hocam anakartı 90 tl' ye aldım demişsiniz ancak ilanınızda 200 TL olarak yazmışsınız. O anakartın tek ilanı da sizde fiyat olarak biraz fazla değil mi yani hiç değilse aldığınız fiyata göre.

Intel Xeon X5460 Processor 3.16GHz 12MB 1333MHz xeon 775 cpu Close to q9650 works on LGA775 mainboard no need adapter-in Processors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group bu arkadaşı tavsiye ederim.

Windows 10 Professional kullanıyorum.

200 olayına ticari açıdan bakmak gerekiyor. Bu anakartları temiz bulmak çok zor. Bendekiler neredeyse sıfır ayarında anakartlar. Genel olarak ses kartları çalışmaz çoğunda ama bendekiler arka aynalarına kadar sağlam.

Intel Xeon X5460 Processor 3.16GHz 12MB 1333MHz xeon 775 cpu Close to q9650 works on LGA775 mainboard no need adapter-in Processors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group bu arkadaşı tavsiye ederim.

200 olayına ticari açıdan bakmak gerekiyor. Bu anakartları temiz bulmak çok zor. Bendekiler neredeyse sıfır ayarında anakartlar. Genel olarak ses kartları çalışmaz çoğunda ama bendekiler arka aynalarına kadar sağlam.
Peki fiyat olarak son ne dersiniz hocam ona göre kafamda planlama yapacağım da. Ayrıca kasam eski bir Exper kasası ona sığar mı yeni kasa lazım olur mu PSU da lazım ayrıca soğutucu vs derken her şeyin planlamasını yapmam gerekli.

Bu arkadaşın sattığı ürün SLBBA'mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı