Intel yeni çıkacak olan chipset sürücülerini sitesinde yayınlamayacak

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Intel yeni çıkacak olan çipsetleri için sürücü yayınlamayı bıraktı. Yaklaşık 1 yıl olacak. Bunun haberini kimse paylaşmamış ben paylaşayım dedim
Intel'in yeni yongalarının sürücüleri doğrudan Windows Update üzerinden yüklenecek veya OEM firmasının sitesinden yüklenebilecek. Kısacası yeni Intel yonga sürücüleri Intel'in sitesinde indirilmeye sunulmayacak.

Sitede yayınlanan son chipset sürücüsü;

AMD'de durum ise tam tersi en güncel sürücüyü sitesinden indirebilmek mümkün.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'de de Windows Update üzerinden kurulabiliyor. Bence pratiklik açısından iyi fakat yüklenecek yer kullanıcının inisiyatifine bırakılmalı.
Genelde Windows Update güncel sürümü bulamıyor AMD için.
Bence tüm driverlar Windows Update üzerinden en son sürüme güncellenebilse çok güzel olurdu. Hiç uğraşmazdık elle driver kurmaya.

Genelde Windows Update güncel sürümü bulamıyor AMD için.
Bence tüm driverlar Windows Update üzerinden en son sürüme güncellenebilse çok güzel olurdu. Hiç uğraşmazdık elle driver kurmaya.
Ben Windows 11'e geçtiğimden beri ethernet, ses ya da çipset sürücüsü kurmadım. Hepsini Windows Update kuruyor.

Ben Windows 11'e geçtiğimden beri ethernet, ses ya da çipset sürücüsü kurmadım. Hepsini Windows Update kuruyor.
Evet benimde kurmuştu fakat elle kontrol ettiğimde daha güncel versiyonları vardı sitelerinde.
Bende Windows 11 kuanıyorum aynı şekilde.
Ha güncellemesem olur muydu olurdu en azından Windows 10 daki gibi milattan önce çıkmış sürümler değildi.
Ama chipset sürücüsünü falan hiç güncellemedi Windows kendiliğinden. Yeni sürüm çıkıyordu günler geçmesine rağmen gelen giden olmuyordu ben hep elle güncellemek zorunda kaldım.

Geri
Yukarı