Intel'den AMD'ye geçiş

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
I

ilker

Ziyaretçi
Merhabalar hurdayı yenileme zamanı geldi. Bayramdan sonra alacağım. Şimdi imzadaki sisteme ne yapılır 400 TL bütçem var . Öncelikle sizce ne yapmalıyım oyun oynamayı seviyorum ekran kartı mı alsam yoksa işlemci anakart bellek mi değiştirsem. Süper 3 düşünüyorum daha çok malum işlemci çok eski AMD geçmeyi düşünüyorum. Fakat hiç AMD bilgisayar görmedim ve kullanmadım. Performansı nasıl olur hiç bir bilgim yok.

• AMD Phenom II X4 965 3400 MHz
  • Gigabyte GA-780T-D3L
  • DDR3 Bellek 1333 MHz 2 GB

​Benim aklıma bunlar geçiyor FX4100 çok düşündüm ama performans testleri aynı aşağı yukarı ama anakart pek aklıma yatmadı max anakart bütçesi 120 TL nasıl olur bu sistem böyle ?

İmzamdaki sistem demek kurallara aykırı. Sistemini buraya yazmalısın.
400 TL'ye ekran kartı alsan, PSU gerekecek. En iyisi sen bir SSD al, paran olunca da sistemini yenile.

Dostum anlamadın galiba. 400 TL'ye herhangi bir parçayı değiştirsen, diğeri sorun çıkartacak. Sen de değiştireceğine bir şeyler ekle. Bir SSD alabilirsin. İleride sistemini değiştirirsin. 400 TL'ye bir şey öneremem başka.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı