İnternet 2-3 Mbps hızla indirme yaparken 300 KB/s'ye düştü

YilmazGokturk.yz

Hectopat
Yer
C:\Windows
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz üzere internetim yaklaşık 2-3 öncesinde sabit 3Mbps hızda indirme yapıyordu. Fakat son 1-2 gündür internet o kadar yavaş ki. Önceden 8 GB dosyayı yarım saatte indirirken şimdi 23GB bir dosyayı 1 günde indiriyorum sizde ne sebep olmuş olabilir indirme hâlâ bitmedi ve sabahtan beri sadece 300KB hızda indiriyor 500'ü bile görmedim ve yaptığım internet hızı testleri ise böyle.

Dosya Ekleri

• 222.PNG
    7,7 KB · Görüntüleme: 89
Şu anda 1 MB/S ile indirme yapabilmeniz gerekli. İndirdiğiniz yer sınırlıyor olabilir, internet üzerindeki bir sorundan kaynaklı da oluyor olabilir. Bu durumları öğrenmek için internet servisi aldığınız firmanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmekte.

Gerçekten de o şekilde durumlar böyle: (bu arada belki hızı artar diye sınırlayıcı 890kb yaptım tabiii 700kb yi bile görmüyor)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntı22sı.PNG
    45,5 KB · Görüntüleme: 78
Hizmet aldığınız firmanın müşteri hizmetleri hattını arayıp bir sorun olup olmadığını sorgulayın. Modem hat değerlerinizi atabilir misiniz? 192.168.1.1 adresi üzerinden bakacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…