İnternet altyapısı

Bilal4242

Centipat
Merhaba, ilk öncelikle ben Konya'da bir köyde yaşıyorum. İnternetim Türk Telekom ADSL internet kulanıyorum. Bizim burada bakır altyapısı var, saha dolapları var ve benim sorunum akşamları internet sorunu yaşıyorum. Akşamları pink yükselmesi, hız düşmesi yaşıyorum. Aylık 95 TL para veriyorum ve bu sorunumuzu çözmüyorlar. Müşteri temsilcisini arıyorum, böyle böyle sorunum var diyorum. Modeminizi kontrol ediyor, hiçbir sıkıntı yok diyor ama pink hız düşmüyor. Müşteri temsilcisi yalan söylüyor, bu sorun köyün bir sorunu başka merkezde saha dolapları var. Onların içi boş onlara aktarmıyorlar. İnterneti ya da ben interneti deriştireceğim ama bölge olarak Türk Telekom'a ait burası. Ne yapabilirim, hani internet gelebilir ne olur? Bu sorun 1 yıldır var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle pink değil ping bunda anlaşalım. 😀 Dediğiniz gibi sorun TT'den kaynaklıysa ve orası bölge olarak TT'ye aitse TT'nin altyapısını kullanan başka bir İSS'e geçebilirsiniz. Hem daha yüksek bir hız alırsınız çoğunlukla öyle oluyor çünkü hem de sorunlarınız bu şekilde çözülebilir. Çünkü kendimden biliyorum TT sorumsuz leş bir firma.

Öncelikle pink değil ping bunda anlaşalım. 😀 Dediğiniz gibi sorun TT'den kaynaklıysa ve orası bölge olarak TT'ye aitse TT'nin altyapısını kullanan başka bir ISS'e geçebilirsiniz. Hem daha yüksek bir hız alırsınız çoğunlukla öyle oluyor çünkü hem de sorunlarınız bu şekilde çözülebilir. Çünkü kendimden biliyorum TT sorumsuz leş bir firma.

Arayıp arıza kaydımı oluşturmam lazım tam bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arayıp arıza kaydımı oluşturmam lazım tam bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam şimdi Türk Telekom sorunları için arıza kaydına gerek yok. Müşteri hizmetleriyle çözmeye çalışın. Yardımcı olmuyorlarsa hangi ilçede yaşıyorsanız oranın santraline gidip şikayet edebilirsiniz. Bu işe yarayabilir hemen ilgilenirler. Eğer gittiğiniz santralde cidden işini iyi yapan bir adam bulursanız şanlısınız hemen evinize ekip yönlendirirler sorunu çözerler ama sıkıntılı bir tipse biraz uğraştırabilir ama santrale şikayet ederseniz sorununuz çözülür. Çözmezlerse ayda 95 TL'ye çok çok daha iyi bir ISS'ye geçebilirsiniz. Hem altyapınız VDSL destekliyorsa o fiyattaki ISS'lerden çok çok daha yüksek bir hız alabilirsiniz. Mesela ben Türk Telekom ADSL kullanıyordum sizin gibi aldığım hız 4 Mbps download 0, 4 upload gibi rezalet bir hız alıyordum. Öyle çok sorunlar oluyordu ki TT'de artık sıkılmıştım. Bende gidip TürkNet'te altyapımda alabileceğim hızı sorguladım. Bir de ne göreyim altyapım 70 Mbps'ye kadar destekliyordu. Yani yıllardır altyapımı ADSL olarak biliyordum TT'de aldığım hızdan dolayı ama VDSL 70 Mbps destekleyen bir altyapım varmış. Hemen başvurdum TürkNet'e şu an 70 Mbps'lik altyapımın 70'ini de alıyorum ve ayda 85 TL ödüyorum. İlk ayı zaten bedava verıyorlar ve ondan sonraki süreçtede TürkNet'e ne kadar kişi getirirsen o kadar bedava 1 ay kazanıyorsun. Bunun yanı sıra milenicom NetSpeed gibi ISS'lerinde iyi olduğunu duydum. Bu ISS lerede bir bakın derim.

Hocam şimdi Türk Telekom sorunları için arıza kaydına gerek yok. Müşteri hizmetleriyle çözmeye çalışın. Yardımcı olmuyorlarsa hangi ilçede yaşıyorsanız oranın santraline gidip şikayet edebilirsiniz. Bu işe yarayabilir hemen ilgilenirler. Eğer gittiğiniz santralde cidden işini iyi yapan bir adam bulursanız şanlısınız hemen evinize ekip yönlendirirler sorunu çözerler ama sıkıntılı bir tipse biraz uğraştırabilir ama santrale şikayet ederseniz sorununuz çözülür. Çözmezlerse ayda 95 TL'ye çok çok daha iyi bir ISS'ye geçebilirsiniz. Hem altyapınız VDSL destekliyorsa o fiyattaki ISS'lerden çok çok daha yüksek bir hız alabilirsiniz. Mesela ben Türk Telekom ADSL kullanıyordum sizin gibi aldığım hız 4 Mbps download 0, 4 upload gibi rezalet bir hız alıyordum. Öyle çok sorunlar oluyordu ki TT'de artık sıkılmıştım. Bende gidip TürkNet'te altyapımda alabileceğim hızı sorguladım. Bir de ne göreyim altyapım 70 Mbps'ye kadar destekliyordu. Yani yıllardır altyapımı ADSL olarak biliyordum TT'de aldığım hızdan dolayı ama VDSL 70 Mbps destekleyen bir altyapım varmış. Hemen başvurdum TürkNet'e şu an 70 Mbps'lik altyapımın 70'ini de alıyorum ve ayda 85 TL ödüyorum. İlk ayı zaten bedava verıyorlar ve ondan sonraki süreçtede TürkNet'e ne kadar kişi getirirsen o kadar bedava 1 ay kazanıyorsun. Bunun yanı sıra milenicom NetSpeed gibi ISS'lerinde iyi olduğunu duydum. Bu ISS lerede bir bakın derim.

Burası sadece Türk Telekom başka gelemiyormuş daha yeni aradım yalan atıyorlar alt yapınızda sorun yok diyorlar şimdi bana modem cilerin nuamrısını ATI'lar orayı arsamı diye düşünüyom bir de santral yerini nasıl bulabilirm yardımcı olursanız sevinrim
Babamın parasına üzlüyorum 95 TL para veriyor ve hızım düşük alıyom.
Burası sadece Türk Telekom başka gelemiyormuş daha yeni aradım yalan atıyorlar alt yapınızda sorun yok diyorlar şimdi bana modem cilerin nuamrısını ATI'lar orayı arsamı diye düşünüyom bir de santral yerini nasıl bulabilirm yardımcı olursanız sevinrim.

Başka internt gelirse alt yapısını kiralıyacaklarya yine aynı sorun olur mu ortak altyapı kulanıyorlarya bir de müşteri temsilcileri hiçbir şeyden anlamıyorlar.

Burası sadece Türk Telekom başka gelemiyormuş daha yeni aradım yalan atıyorlar alt yapınızda sorun yok diyorlar şimdi bana modem cilerin nuamrısını ATI'lar orayı arsamı diye düşünüyom bir de santral yerini nasıl bulabilirm yardımcı olursanız sevinrim.

Başka internt gelirse alt yapısını kiralıyacaklarya yine aynı sorun olur mu ortak altyapı kulanıyorlarya bir de müşteri temsilcileri hiçbir şeyden anlamıyorlar.

Hocam bahsettiğim TürkNet veya NetSpeed gibi ISS'ler zaten Türk Telekom'un altyapısını kullanan ISS'ler yani bulunduğunuz yerde Türk Telekom altyapısı varsa ve iyise dediğim ISS'lerde sorun yaşamazsınız TürkNet'te müşteri hizmetleri değil de Online işlemlerden sorununuzu iletiyorsunuz eğer sorun olursa hemen ilgilenıyorlar ekip vs. yolluyorlar. NetSpeed'teki durumu tam bilmiyorum ama onlarda müşteri hizmetleri var diye biliyorum ve emin olabilirsiniz ki herhangibir sorunda Türk Telekom'dan kat kat daha iyi hizmet sağlıyorlar. Santral yerini nasıl bulabilirsiniz açıkçası hangi ilçede oturduğunuzu bilmiyorum ama Google'ye oturduğunuz ilçeyi yazarsanız. Örnek: Türk Telekom İstanbul kartal santrali oturduğunuz ilçeyle aratırsanız Google'den lokasyonunu öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı