İnternet Bağlantı Kopma Ping Sorunu

vladseras

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Sorunum artık gerçekten sinir bozucu olmaya başladı ve nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Sorunun ne olduğunu bilsem yapmaya hazırım üstüme düşeni. Sorunum da şu online oyunlarda ping sorunu yaşıyorum daha çok internet'te dalgalanma kopma sorunu sanırım ttnet'i aradığımda Airties müşteri hizmetlerini yönlendiriyor onlar TTNET'e yönlendiriyor en sonunda bugün aradığımda internetinizde kopma sorunu görüyoruz arıza kaydı yaptılar ama bir işe yarayacağını sanmıyorum pingim sürekli farklı 72 kendi kendine artıyor bazen düşüyor bir ara 65'de sabitlendi çocuklar gibi sevindim. Şimdi yine eski haline geldi interneti bağlatırken ttnet'ten geldiklerinde eski telefon hatları demişlerdi o yüzden aşağıda ki telefon hattından geliyor eve DSL kablosu ve CAT5 bu kabloyu CAT6 yapsam işe yarar mı? Pingim düzelir mi ya da modemsel mi bir sorun modemi değiştirsem düzelir mi? Ne yapıcağımı şaşırdım artık modemi ne zaman açıp kapatsam farklı ping alıyorum. Birinde 72 birinde 69 birinde 90'lara çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun bir çok nedeni olabilir. O an'ki yoğunluk, sisteminize bulaşmış bir zombi, utorrent ve benzeri programların açık olması. Fakat DSL kablonuzun CAT5 olduğunu söylemişsiniz onu CAT6 ile değiştirmekte fayda olabilir. Çünkü CAT6, CAT5'e göre daha sağlıklı veri iletiyor. Bu ping sorununu çözer mi? Çözmez. Çünkü ping dediğimiz olay o an'ki konumunuz ile sunucu arasında ki iletişim süresidir. Yani Fransa tabanlı bir online oyun oynuyorsanız 60&80 arası ping almanız normal. Fakat aynı şekil de Fransa'da yaşayan birisi 15&20 ping alabilir. Yani yapacağınız pek fazla bir şey yok. İnternet kopma sorunlarını ben de yaşıyordum TTNET'te şuan da Superonline VDSL kullanıcısıyım. Ay'da 1 kere ya gidiyor, ya gitmiyor. Şuan da yaşamakta olduğum bina'da ki DSL kabloları da yeni değil fakat, hattım 100MB/S hızı destekliyor. Sizin sorununuz TTNET ile alakalı olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı