İnternet bağlantısı sınırlı olarak görünüyor.

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Dün aniden internet gitti. Fakat sadece bilgisayarda. Telefondan falan kullanıyorum rahatça. Böyle bir durum önceden olmuştu, yine bu forum sayesinde çözmüştüm fakat çözümü hatırlamıyorum şuan.
1.PNG
3.png
2.png

Türk Telekom kullanıyorum. Bunun çözümü nedir?
Yıl olmuş 2020, bu sorun hala yaşanıyor mu diyen var 😁

Son düzenleme:
Ağ ve internet yönetiminden sıfırlayı seçin.

Ayrıca:
Netsh winsock reset yazıp enter tuşuna basın.
Netsh int ip reset yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /release yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /renew yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /flushdns yazın ve enter tuşuna basın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin.

Ağ ve internet yönetiminden sıfırlayı seçin.

Ayrıca:
Netsh winsock reset yazıp enter tuşuna basın.
Netsh int ip reset yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /release yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /renew yazıp enter tuşuna basın.
İpconfig /flushdns yazın ve enter tuşuna basın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin.
Düzelmedi.

Silersiniz fakat önce elinizde yazılımı mevcut mu? Eğer mevcut ise silin değilse adını ve modelini biliyorsanız yazın bulalım önce silmeden daha sonra silip yeniden yükleriz.

Sağ alttan wifi simgesine sağ tık yapıp sorun gidere basın. Windows sistemde oluşan sorunları bulup çözecektir. İşe yaramazsa modemin arayüzünden wifi ayarlarını sıfırlayın.
Modem arayüzünden ve direkt modemden sıfırlamak arasındaki fark ne? Az önce modem üzerinden sıfırladım modemi fakat hala aynı sorun yaşanıyor. Ünlem işaretini kayıt defteri sayesinde kaldırdım fakat sınırlı yazısı görünüyor. Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediğini de yaptım. Sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim. Yine çözülmedi.
Screenshot_1.png

Sürücü bu.

Bunu deneyeceğim.
Bunun yanında muhtemelen bu sorunla alakalı bir problemim daha var. Bilgisayarda oyun oynarken eğer telefonda Wi-Fi açıksa çok fazla ping çıkıyor. Aynı durum tam tersi için de geçerli. Bilgisayarda hiç bir şey yapmıyorken bile, sadece açık olduğu zamanlar telefonda internet çok yavaşlıyor. Mobil veri kullanmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebi nedir? Bu arada sadece benim telefonda oluyor bu. Annem, kardeşim, babam falan da bağlı aynı internete fakat onlar sorun yaşamıyor. Telefonda bir sıkıntı olmadığı düşünüyorum.
Complete Internet Repair programı çözmedi sorunu.
Sürücüyü silip buradan tekrar yükledim, yine çözülmedi. Neden 'sınırlı' yazıyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı