İnternet Explorer kullanan var mı?

İnternet Explorer'ın yavaş olma sebebi virüs taraması yapması. Ben 1 hafta önce yenilenmiş Microsoft Edge kullanmaya başladım. Tavsiye ederim daha az ram tüketiyor Google Chrome'a göre ve arama hızı testi yaptığımda Microsoft Edge'in geçtiğini gördüm. Chromium tabanlı olması da ayrı güzel.

Bilen de konuşuyor bilmeyen de. SmartScreen'in nasıl çalıştığını bilmeyen biri virüsleri tarıyor diyecek elbet. Ben benim bilmediğim bir özelliği mi var diye şühpelendim.
Smart Screen'i biliyorum kötü amaçlı yazılımlardan bizi koruyan uygulama ve şuan İnternet Explorer, Microsoft Edge vb. (Chrome'da yok çünkü sadece Microsoft uygulamarında var.) şeylerde var yavaş olmasıda buna dayalı olarak siteyi önceden taraması.

Smart Screen'i biliyorum kötü amaçlı yazılımlardan bizi koruyan uygulama.

Nasıl koruduğunu biliyor musun?

Google Safebrowsing.

Yavaş olmasıda buna dayalı olarak siteyi önceden taraması.

Sayfaları bir imza veritabanıyla taradığından şüpheliyim. Yeni sürümlerinde sezgisel kontrol yapıldığını okumuştum ama Explorer üzerindeki buna dahil mi bilmiyorum. Sadece, URL kontrolü yaptığından eminim.

Sayfaları bir imza veritabanıyla taradığından şüpheliyim. Yeni sürümlerinde sezgisel kontrol yapıldığını okumuştum ama Explorer üzerindeki buna dahil mi bilmiyorum. Sadece URL kontrolü yaptığından eminim.
Biraz hatalı yazmışım haklısınız koruma olayı şikayet edilen ve kötü yazılım algılanan siteleri girdiğimiz siteyle karşılaştırıyor. Aslında tarama değilde karşılaştırma olarak düşünebiliriz. Chrome'da olmadığını hala savunuyorum çünkü önceden okuduğum ingilizce makalelerde de Microsoft ürünlerinde olduğu söyleniyor. Eğer yeni bir makale bulduysanız linkini paylaşır mısınız? Safebrowsing Smart Screen değildir bu arada Safebrowsing'i Firofox, Chrome, Snapchat vb. uygulamar kullanıyor. İyi forumlar dilerim. Eğer yanlış yazdığımı düşündüğünüz bir şey varsa cevap olarak yazarsınız.

Biraz hatalı yazmışım haklısınız koruma olayı şikayet edilen ve kötü yazılım algılanan siteleri girdiğimiz siteyle karşılaştırıyor. Aslında tarama değilde karşılaştırma olarak düşünebiliriz.

Evet demek istediğim oydu. Tarama deyince akılda farklı canlanıyor ve Explorer'in yavaşlığının doğrudan bundan kaynaklandığı düşünülüyor. Halbuki yeni sürümlerde de aynı sistem mevcut.

Chrome'da olmadığını hala savunuyorum çünkü önceden okuduğum ingilizce makalelerde de Microsoft ürünlerinde olduğu söyleniyor. Eğer yeni bir makale bulduysanız linkini paylaşır mısınız? Safebrowsing Smart Screen değildir bu arada Safebrowsing'i Firofox, Chrome, Snapchat vb. uygulamar kullanıyor.

Yanlış anladınız, Chrome tarafındaki alternatifinin o olduğunu kastettim. İki sistem de girilen web sayfaları ve indirilen dosyalar üzerinde repütasyon kontrolü yapıyor.

Ben de iyi forumlar dilerim
hi.gif

Yeni konular

Geri
Yukarı