İnternet hat değeri

Korkutt

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda Millenicom fiber 100 Mbps bağlattım fakat yan odadan bile internet çekmemeye başladı modemin yanında 1920X1080 videoları ileri sardığımda takılıyor hız testim güzel ama böyle bir sıkıntı yaşıyorum eski internetim NetSpeed 50 Mbps fiberde böyle bir sıkıntı yoktu bir de modemim zxhn H298A v1.0 arayüzünde hat değerlerini bulamadım nereden bakabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    13,7 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
TT'nin modemlerinde nedense 2.4GHz'de aynı sorun var. Bende arada yaşıyorum. Antenlerin küçük olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Hat değerlerine internette kopmalar oluyorsa veya sözleşmenizde ki hızı alamıyorsanız bakılabilir. Yaptığınız hız testine göre sözleşmede ki hızın neredeyse tamamını alıyorsunuz. Eğer internetinizde kopmalar olmuyorsa ve başka sitelerde de bu sorun ile karşılaşıyorsanız sorun hat değerlerinde değil yüksek ihtimalle Wi-fi dağıtıcısından kaynaklanıyordur. ISS'nın bana vermiş olduğu modemin Wi-fi dağıtıcısında aynı sorunu yaşıyordum. Elimde ki önceden kullanmış olduğum Wi-fi dağıtıcısını modeme bağlayıp sorunu çözmüştüm. Elinizde fazladan router varsa siz de deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Telefonlarda bir sıkıntı yok 4, 5 ayrı telefondan test ettim eski ISS'de bu kadar sinyal kalitesi düşmüyordu o kafamı karıştırdı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…