İnternet hattına ikinci modem takılabilir mi?

Invencible

Decapat
Türk Telekom abonesiyim, bu yüzden Tivibu kullanıyorum. Tivibu, modem, ev telefonu vs. her şey oturma odasında. Benim bilgisayarım çalışma odasında olduğu için oraya da modem bağlamak istiyorum. Odada telefon çıkışı ve internet çıkışı var. 2. modemi bağlasam sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Oturma odasından kendi odana ethernet kablosu çekebilirsin.
2. Powerline adaptör alıp evin elektrik şebekesinden taşıyabilirsin
3. Kablosuz ağ genişletmeyi kullanabilirsin

Ben 2.senaryoyu kullanıyorum. Internet bağlı olan router'ın ethernet portundan powerline adaptöre ethernet kablosu bağlı. Evin arka tarafında kablosuz yayın özelliği de olan powerline adaptör Internet'i kablosuz ve kablolu olarak dağıtabiliyor durumda.

Peki nasıl yapabilirim ? Oturma odasında ki modemden mi kablo çekeceğim ? Odada ki internet çıkışına touter bağlasam olur mu ?
Modemin bulunduğu yerde internet girişi varsa oraya kablolu bağlantı sağlayın, odanızdan da internet girişine isterseniz router takarsınız isterseniz direk kablo ile bilgisayarınıza bağlantı sağlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı