İnternet hız testinden fazla hız alınabilir mi?

SaMHuN

Decapat
Daha fazla  
Aşağıda bıraktığım dosyada en fazla 17 Mbps denmiş. Şimdi ben herhangi bir internet sağlayıcısına geçersem geçeyim bu konum üzerinde hiçbir zaman 17 Mbps'den fazla hız alamayacak mıyım? Yoksa bu başka bir şey mi?

Dosya Ekleri

• Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın - Opera 11.07.2021 00_09_05 (2).png
    Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın - Opera 11.07.2021 00_09_05 (2).png
    15,5 KB · Görüntüleme: 74
Aşağıda bıraktığım dosyada en fazla 17 Mbps denmiş. Şimdi ben herhangi bir internet sağlayıcısına geçersem geçeyim bu konum üzerinde hiçbir zaman 17 Mbps'den fazla hız alamayacak mıyım? Yoksa bu başka bir şey mi?

Altyapınız fiber olduktan sonra daha üst hızlara çıkabilirsiniz fiber altyapı aynı zamanda gecikmeyi de azaltmaktadır.

Yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi sizin aldığınız hizmet ADSL olduğu için ancak o hızlara kadar verebilir. Ancak fiber alt yapısını kullanırsanız abonelik erişim paketinden dilediğiniz hızlara ulaşabilirsiniz.

Extranet sizin şu anda aboneliğinizin bulunduğu altyapıyı değil, direkt olarak altyapı türünüzü belirtiyor ve buna göre bölgenizde şu anda sadece ADSL hizmeti mevcut.

Fakat siz yine de TurkNet, Netspeed ve Millenicom'un altyapı sorgulama sistemlerinden de adresinizi sorgulayarak çıkan sonuçları konuya ekran görüntüsü olarak eklerseniz, daha net bir şekilde bölgenizde hangi altyapı mevcut bunu anlayabiliriz. Şu görüntüye göre, şu anda sadece ADSL hizmeti alabilirsiniz.

Extranet sizin şu anda aboneliğinizin bulunduğu altyapıyı değil, direkt olarak altyapı türünüzü belirtiyor ve buna göre bölgenizde şu anda sadece ADSL hizmeti mevcut.

Fakat siz yine de TurkNet, NetSpeed ve Millenicom'un altyapı sorgulama sistemlerinden de adresinizi sorgulayarak çıkan sonuçları konuya ekran görüntüsü olarak eklerseniz, daha net bir şekilde bölgenizde hangi altyapı mevcut bunu anlayabiliriz. Şu görüntüye göre, şu anda sadece ADSL hizmeti alabilirsiniz.

Ben bugün Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımda fiber altyapıya sahip olduğumu söylediler. Sanırım Extranet yanlış gösteriyor veya Vodafone yanlış söylüyor.

Ben bugün Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımda fiber altyapıya sahip olduğumu söylediler. Sanırım Extranet yanlış gösteriyor veya Vodafone yanlış söylüyor.
Belki -çok düşük ihtimal de olsa- Vodafone'un Fiber altyapısında olabilirsiniz. TurkNet, Netspeed, Millenicom gibi sağlayıcıların sistemlerinden de adresinizi sorgular mısınız?

Geri
Yukarı